www.controlengineering.pl 2017-12-13

Nowe bramy Anybus sprawiają, że urządzenia Modbus komunikują się z BACnet lub KNX

Nowe bramy Anybus sprawiają, że urządzenia Modbus komunikują się z BACnet lub KNX

HMS Industrial Networks wypuszcza dwie nowe bramy sieciowe łączące sprzęt automatyki przemysłowej z systemami automatyki budynkowej - Anybus Modbus na KNX oraz Anybus Modbus na BACnet. Nowe bramy umożliwiają komunikowanie się urządzeń przemysłowych używających Modbus w systemach budynkowych korzystających z KNX lub BACnet.

Ponieważ rośnie wykorzystanie sieci BACnet i KNX w instalacjach budynkowych i innej infrastrukturze, następuje również wzrost zapotrzebowania na integrujące urządzenia przemysłowe, które komunikują się z tymi sieciami poprzez Modbus.. Dlatego HMS przedstawia bramy Modbus-to-KNX i Modbus-to-BACnet, które pełnią funkcje translatorów, umożliwiając urządzeniom Modbus RTU, ASCII oraz TCP zgłaszanie się, jako pojedyncze urządzenia zgodne z KNX lub BACnet w sieci automatyki budynkowej. Umożliwia to sterowanie centralne KNX/BACnet i nadzór urządzeń Modbus, takich jak napędy, kontrolery HVAC i wyposażenie pomiarowe w instalacjach budynkowych.

Ułatwianie integracji systemu 
 

„Te nowe bramy Anybus dają integratorom systemu i właścicielom obiektu większą elastyczność, ponieważ mogą oni teraz integrować również urządzenia Modbus z systemami KNX lub BACnet,” – wyjaśnia Christian Bergdahl, Dyrektor Marketingu Produktu w HMS. „Urządzenia te są również dobrym wyborem dla konstruktorów maszyn, którzy chcą oferować swoje produkty na rynku automatyki budynkowej. Automatyka budynkowa jest szybko rosnącym sektorem i widzimy duże zapotrzebowanie na łączenie urządzeń przemysłowych z systemami budynkowymi w celu nadzoru i sterowania. Z tego powodu jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości oferowania tych dwóch bram, dodatkowo do ponad 300 innych konwerterów Anybus już dostępnych dla integracji systemu.”

W jaki sposób działają bramki?

Bramki oferują bardzo prosty proces integracji. Urządzenia Modbus RTU Slave są podłączone do portu szeregowego bramki, natomiast urządzenia Modbus TCP do portu Ethernetowego. Po stronie KNX lub BACnet, bramka wygląda jak symulowane urządzenie systemu KNX lub BACnet.

Konfiguracja wykonywana jest z pomocą narzędzia Anybus Manager Configuration (PAPS) opartego na Windows. Diagnostyka oraz usuwanie problemów są również realizowane z użyciem tego narzędzia.

 

Elmark Automatyka Sp. z o.o.

ul. Niemcewicza 76

05-075 Warszawa-Wesoła

tel. (+48) 22 773 79 37

elmark@elmark.com.pl

www.elmark.com.pl

Źródło: HMS Industrial Networkswww.controlengineering.pl
Na podstawie: www.controlengineering.pl

Komentarze do artykułu

Krzysztof - Katowice

Fajnie, do tej pory takie rozwiązania mieli tylko producenci i kosztowało to spore pieniądze.


Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii