Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-11-23

ABB podpisuje w biznesie morskim kontrakt o wartości 58 milionów dolarów

Efektywny energetycznie i przyjazny środowisku napęd dla nowych statków do transportu LNG, które zostaną zbudowane przez Samsung Heavy Industries z Korei Południowej.

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał ostatnio kontrakt o wartości 58 milionów dolarów na dostawę kompletnych systemów zasilania i napędowych dla sześciu nowych statków do transportu LNG. Statki zostaną zbudowane w stoczniach firmy Samsung Heavy Industries (SHI) w Korei Południowej. Zamówienie zostało zaksięgowane w trzecim kwartale bieżącego roku.

Samsung Heavy Industries jest jedną z wiodących na świecie firm budujących wysokiej klasy nowoczesne jednostki pływające dla przemysłów z branży ropy i gazu.

ABB dostarczy dla statków kompletne systemy elektryczne. Zakres dostaw obejmuje systemy wytwarzania i dystrybucji energii elektrycznej, napęd elektryczny, jak również systemy sterowania napędem i usługi inżynierskie związane z dostarczanymi urządzeniami i systemami.

Sprawdzone rozwiązania ABB dla napędzanych elektrycznie statków do transportu LNG, gwarantują tym jednostkom wysoki poziom redundancji i niezawodności, a w konsekwencji bezpieczna pracę nawet w przypadku pojawienia się usterki. Koncepcja elektrycznego napędu w połączeniu z silnikami na podwójne paliwo zapewnia pełną elastyczność użycia różnych typów paliwa. Ta elastyczność umożliwia optymalizację wyboru i zużycia paliwa, a także efektywną energetycznie pracę statku, przy jednoczesnym zminimalizowaniu poziomu szkodliwych emisji w porównaniu do tradycyjnych systemów mechanicznych diesla.

„Nasza wieloletnia i bardzo dobra współpraca z Samsung Heavy Industries, możliwość realizacji oczekiwanych dostaw, a także zaangażowanie ABB w pomoc w realizacji celów biznesowych klienta, pomogły nam w zdobyciu tego ważnego zamówienia,” powiedział Veli-Matti Reinikkala, szef dywizji Automatyki Procesowej w Grupie ABB. „Silne, własne portfolio ABB bogate w produkty wysokiej jakości stało się gwarancją wykonania kontraktu. Świetne referencje w obszarze dostaw efektywnych energetycznie, niezawodnych rozwiązań dla przemysłu morskiego były również istotnym czynnikiem branym pod uwagę przez klienta przy wyborze dostawcy rozwiązania.”

Statki, których produkcja została zaplanowana na lata 2012-2015, będą użytkowane przez wielu ważnych klientów z branży ropy i gazu do transportu płynnego gazu. Stale rośnie globalny popyt na LNG, jako czystego źródła energii o niskim poziomie emisji wykorzystywanego w przemyśle, handlu oraz użytku domowym.

Dywizja Automatyki Procesowej ABB dostarcza zintegrowane rozwiązania automatyki sterowania i optymalizacji pracy zakładów, a także wiedzę specyficzną dla konkretnych aplikacji przemysłowych oraz usługi pomagające klientom przemysłowym na całym świecie poprawiać efektywność energetyczną i zaspokajać najważniejsze potrzeby biznesowe w takich obszarach jak zyskowność operacyjna, produktywność kapitałowa, zarządzanie ryzykiem i globalna odpowiedzialność biznesu. Wśród przemysłów, do których ABB dostarcza swoje rozwiązania i usługi znajdują się przemysł ropy i gazu, chemiczny, petrochemiczny, celulozowo-papierniczy, metalowy, mineralny, cementowy morski i turbosprężarek.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność, jednocześnie minimalizując oddziaływanie na środowisko. Grupa ABB zatrudnia 117 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii