Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2023-10-13

Efektywne kosztowo metody kontroli obecności

 
Niezwykle ekonomiczne: czujniki Leuze z nowej serii 5B wykrywają obiekty z wyjątkową niezawodnością, zapewniając oszczędności. Przekonują przy tym łatwością obsługi. 

W intralogistyce, przy procesach pakowania lub w przemyśle motoryzacyjnym od czujników kontroli obecności często oczekuje się spełniania następujących wymagań: muszą niezawodnie wykrywać obiekty, być łatwe w instalacji, a przede wszystkim ich stosowanie musi być opłacalne. Właśnie dlatego firma Leuze opracowała nową serię czujników 5B. Przekonują one elastycznością obsługi, oferując wysoki poziom efektywności kosztowej. Są to często decydujące argumenty w przypadkach, gdy system wymaga zastosowania dużej liczby czujników. Leuze oferuje czujniki jako fotoelektryczne czujniki refleksyjne, jednokierunkowe bariery świetlne i czujniki dyfuzyjne. Seria 5B jest certyfikowana dla stopnia ochrony IP 67 oraz ECOLAB.


Nowa seria 5B firmy Leuze przekonuje doskonałą efektywnością kosztową dla kontroli obecności na liniach przenośników i w systemach pakowania.


Dla czujników serii 5B montaż, wyrównanie i regulacja są szczególnie łatwe.


Proste wyrównywanie i uruchomienie
Dzięki kompaktowej obudowie (11 x 32,4 x 20 mm - szer. x wys. x dł.) czujniki są idealne do zastosowań w ograniczonej przestrzeni montażowej. W rezultacie można je instalować na przykład w pobliżu linii przenośników. Co więcej, seria 5B jest kompatybilna z poprzednimi seriami pod względem zastosowanych technologii montażu, co upraszcza modernizację. Dodatkowo, wkładki metalowe z gwintem M3 ułatwiają instalację. Konfiguracja jest również prosta: Dzięki przyjaznemu dla użytkownika potencjometrowi, operatorzy systemów mogą w dowolnym momencie szybko wyregulować czujniki i dostosowywać je do zmieniających się warunków. Jednorodna i dobrze widoczna plamka świetlna ułatwia wyrównywanie czujników. Różne opcje przyłączy elektrycznych, np. za pomocą kabla, złącza M8 lub wielożyłowego przewodu pomagają uzyskać maksymalną elastyczność. Kolejnym mocnym punktem podczas instalacji i odczytu wskazań statusu jest widoczny w zakresie 360° wskaźnik LED.


dzięki kompaktowej obudowie czujniki serii 5B zajmują bardzo mało miejsca co umożliwia montaż bezpośrednio na przenośnikach rolkowych lub liniach przenośników.

Dodatkowo – wykrywanie obiektów o wysokim połysku
Czujniki serii 5B niezawodnie wykrywają nawet obiekty depolaryzujące, takie jak przedmioty odblaskowe, owinięte w folię termokurczliwą lub połyskujące. Jednokierunkowe bariery świetlne działają z częstotliwością przełączania do 900 Hz, dzięki czemu oferują one wysoką wydajność i zapewniają rezerwę funkcjonalną. Zasięg działania dla tego modelu wynosi do 15 metrów, a dla fotoelektrycznych czujników refleksyjnych do 6,5 metra. Częstotliwość przełączania czujników dyfuzyjnych osiąga 1000 Hz.

Ponadto, firma Leuze pomyślała również o ochronie przed nieuprawnionym dostępem: Na wyjściu przełączającym stworzono możliwość zabezpieczenia przed manipulacją, przełączanie jasny/ciemny odbywa się z wykorzystaniem okablowania.


Jednokierunkowe bariery świetlne serii 5B firmy Leuze charakteryzuje bardzo wysoka rezerwa funkcjonalna. Umożliwia to niezawodne wykrywanie w wymagających warunkach środowiskowych. Możliwy jest również montaż na liniach przenośników w orientacji poziomej.


Czujnik dyfuzyjny HT 5B wykrywa obiekty z szybkim przełączaniem do 1000 Hz. Funkcja tłumienia tła pozwala na niezawodne wykrywanie i usuwanie przepełnionych kartonów.

www.leuze.com
 


Z dociekliwością i determinacją inżynierowie Leuze – specjaliści od czujników – od 60 lat tworzą innowacyjne rozwiązania będące kamieniami milowymi w rozwoju technologii automatyki przemysłowej. To, co nas napędza, to sukces naszych klientów. Tak było wczoraj. Tak jest dziś. Tak będzie jutro. Stworzona na miarę lidera w branży, zaawansowana technologicznie gama produktów zawiera wiele rodzajów czujników przeznaczonych do zastosowań w technologiach automatyki. Znajdują się wśród nich czujniki przełączające i pomiarowe, systemy identyfikacji oraz rozwiązania do transmisji danych i przetwarzania obrazu. Będąc ekspertem w dziedzinie technologii bezpieczeństwa firma Leuze koncentruje się także na komponentach, usługach i rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa pracy. Leuze skupia się na kluczowych dla siebie branżach, w których specjaliści od czujników z wieloletnim doświadczeniem posiadają rozległe know-how przydatne dla specyficznych zastosowań. Obejmują one intralogistykę oraz branżę opakowań, obrabiarki, przemysł samochodowy jak również automatykę laboratoryjną. Firma Leuze została założona w 1963 roku, jej siedziba znajduje się w Owen/Teck w południowych Niemczech. Dziś na całym świecie zatrudnionych jest około 1600 pracowników firmy – specjalistów od czujników, którzy z determinacją oraz z pasją przyczyniają się do postępu i transformacji, aby ułatwić swoim klientom sukces w stale zmieniającym się środowisku przemysłowym. Pracują dla swoich klientów zarówno w centrach technologiczno-szkoleniowych, jak również w 21 przedsiębiorstwach dystrybucyjnych, wspieranych przez ponad 40 międzynarodowych dystrybutorów. www.leuze.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii