Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2013-03-26

Lotnisko Hamburg testuje elektrycznego Solarisa

Nowy elektryczny Solaris

Urbino 8,9 LE electric, odbywający "testowe turnee" po całych Niemczech, zawitał do Hamburga. Na lotnisku hanzeatyckiego miasta elektryczny Solaris potwierdził swoje zalety w obsłudze naziemnej, przewożąc pasażerów z terminalu do samolotu. Doświadczenie zyskane podczas testów pojazdu przez Special Transport and Ramp Services GmbH & Co. KG (STARS), spółkę córkę Lotniska Hamburg (Hamburg Airport), polski producent wykorzysta by jeszcze lepiej dopasować swój produkt do potrzeb przewoźników działających na lotniskach.

Ochrona środowiska to jeden z niezaprzeczalnych filarów Lotniska Hamburg, wokół którego koncentruje się działalność firmy. Od lat w jego flocie znajdują się autobusy napędzane gazem, zarówno CNG), jak LPG, w tym 6 Solarisów Urbino 12 CNG używanych na płycie lotniska oraz na liniach z parkingów do terminali. Testując Solarisa Urbino electric STARS sprawdza możliwość jego zastosowania w specyficznych warunkach hamburskiego portu lotniczego.

- Świadome podejście do energii jest dla nas niezwykle ważne. Przede wszystkim stawiamy na alternatywne źródła napędu: wodór, energię elektryczną i gaz. Zdaniem ekspertów taki zestaw gwarantuje niezawodną mobilność najbardziej sprzyjającą środowisku naturalnemu - mówi Michael Eggenschwiler, Prezes Zarządu Hamburg Airport.

Jens Ludwigkeit, Dyrektor Zarządzający w Solaris Deutschland GmbH przedstawiając autobus powiedział: Testując Solarisa Urbino electric, Lotnisko Hamburg i STARS, poddaje testom najnowocześniejszą technologię elektrycznego transportu pasażerskiego. Cieszymy się, że doświadczenie płynące z tej próby posłuży do dalszego rozwoju naszych przyjaznych środowisku pojazdów.

Solaris Urbino electric swoją premierę świętował w 2011 roku. Testowany w Hamburguautobus o długości 8,9 metra wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 120kW. Nowatorska klimatyzacja z wbudowaną pompą ciepła CO2 zapewnia przyjemne ciepło w pojeździe przy minimalnym poborze energii. Solaris Urbino electric dostępny jest również w wersji 12-metrowej. W przygotowaniu znajduje się wersja przegubowa.

Informacje dodatkowe:

Solaris Bus & Coach S.A. jest czołowym w Europie, polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris
Trollino, autobusów międzymiastowych InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wyprodukowała blisko 10000 autobusów, które jeżdżą po drogach 26 krajów w
blisko 400 miastach. Solaris Bus & Coach S.A. to firma rodzinna. Założycielami i właścicielami firmy są Solangei Krzysztof Olszewscy. Firma wprowadziła autobusy niskopodłogowe na rynek polski i w krótkim czasie zdobyła
pozycję lidera w tym segmencie utrzymując ją po dziś dzień. Spółka nieustannie rozwija paletę swoich produktów. Najnowszym z nich jest autobus całkowicie elektryczny Solaris Urbino electric.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii