Magdalena Bryksa-Szymańczak 2013-11-20

Inteligentne wejście według Somfy

Inteligentne wejście według Somfy

Somfy, producent automatyki stosowanej m.in. w budownictwie inteligentnym, wprowadził do swojej oferty 3 modele wideodomofonów. Dzięki zaawansowanej technice komunikacyjnej oferują one nową jakość wygody w połączeniu z wysokim stopniem bezpieczeństwa. System zapewnia zarówno identyfikację gości, jak i umożliwia właścicielom swobodne otwarcie furtki lub bramy, przy wykorzystaniu czytnika linii papilarnych.

- Wprowadzenie do sprzedaży wideodomofonów to kolejny krok w kierunku naszych klientów, poszukujących zarówno pojedynczych rozwiązań, jak i zintegrowanych systemów komunikacji do inteligentnego domu. Odpowiadając na te potrzeby, wyposażyliśmy nasze modele w szereg udogodnień gwarantujących intuicyjną obsługę, komfort jak i niezawodność – Andrzej Ratajski – Doradca Techniczny w Somfy Sp. z o.o.

Wideodomofon składa się z zewnętrznego panelu z kamerą, połączonego z monitorem wewnątrz domu. Obecne w ofercie wideodomofony Somfy występują w trzech wariantach, zaczynając od podstawowego modelu V200, umożliwiającego zdalne otwarcie furtki lub bramy, aż po bardziej zaawansowane V400 i V600. Wszystkie wyposażone w kolorowe monitory 7” o rozdzielczości 480 na 234 pixele. Użytkownik może wybrać sygnał dźwiękowy powiadamiania oraz regulować głośność rozmów, kąt widzenia kamery, jak i parametry obrazu monitora. Użyty do instalacji dwużyłowy przewód bez ekranu, umożliwia wykorzystanie istniejącej, dotychczasowej instalacji dzwonka między furtką, a domem.
Modele V400 i V600 mogą otwierać zarówno furtkę, jak i bramę, oraz mają możliwość rejestrowania zdjęć gości, również pod nieobecność mieszkańców. Przy naciśnięciu przycisku dzwonka, zostaje wygenerowane automatycznie zdjęcie osoby stojącej przed kamerą. Zdjęcie można także wykonać w trakcie rozmowy, przyciskiem umieszczonym w panelu monitora. Pamięć modułu pozwala na przechowywanie i przeglądanie do 400 wykonanych obrazów. Moduł z kamerą, w modelach V200 i V400, zasilany jest tym samym przewodem, który służy do transmisji wideo i sterowania przejściami.
Kolejnym udogodnieniem, dostępnym jedynie w najbardziej zaawansowanym technologicznie modelu V600, jest wbudowany w panelu zewnętrznym czytnik linii papilarnych. Umożliwia on osobom o zapamiętanych w czytniku liniach papilarnych, otwarcie furtki lub bramy, za pomocą jedynie odcisku swojego palca.
Wszystkie modele mają wbudowany obok monitora 5-kanałowy pilot radiowy do zdalnego sterowania urządzeniami Somfy z odbiornikami w technologii RTS. W razie potrzeby, do każdego modelu możemy zainstalować drugi, identyczny jak podstawowy, moduł z monitorem, pilotem i przyciskami sterowania otwieraniem przejścia.
Ciekawym technologicznie rozwiązaniem, jest dodatkowa funkcja otwierania przejścia przy użyciu aplikacji na komputerze, smartfonie lub tablecie. Jest to możliwe po podłączeniu dowolnego wideodomofonu Somfy do domowego inteligentnego systemu Somfy TaHoma.

SOMFY – Societé d’Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy lider w produkcji napędów i systemów sterowania do zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, żaluzji, rolet i bram i zamknięć handlowych.
Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.
W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.
Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.Magdalena Bryksa-Szymańczak
Na podstawie: www.somfy.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii