(erka) 2012-10-24

Software dla inteligentnej energii. Nowy inwestor w Gdańsku

Software dla inteligentnej energii. Nowy inwestor w Gdańsku

W Trójmieście powstanie główny ośrodek badawczo-rozwojowy spółki Nation E w Europie. Firma produkuje i rozwija rozwiązania umożliwiające: magazynowanie odnawialnej energii w akumulatorach litowo- jonowych, reakcję systemu na zarejestrowane zapotrzebowanie na energię oraz monitorowanie rachunków za jej zużycie. Gdańskie biuro będzie się zajmowało także promocją stworzonej przez firmę Platformy Energetycznej oraz aplikacji z zakresu transmisji danych pomiędzy uczestnikami platformy.

Nation E rozpocznie działalność w Gdańsku, w czwartym kwartale 2012 roku i będzie trzecią spółką-córką Nation E, która dotychczas posiadała swoje biura w USA i Szwajcarii.

- Wiele czynników wpłynęło na to, że wybraliśmy Polskę, m.in.: stabilne finansowo, społecznie i prawnie otoczenie biznesu, aktywne członkostwo Polski w Unii Europejskiej, a także centralne położenie geograficzne kraju, które umożliwia łatwy dostęp do rynków  Wschodniej i Centralnej Europy - mówi Andreas Stamatiou, dyrektor finansowy Nation E. - Natomiast Trójmiasto doceniliśmy przede wszystkim ze względu na szeroki dostęp do kadry z sektora IT, z silnym zapleczem w postaci centrum akademickiego Politechniki Gdańskiej. Na początek chcemy zatrudnić 15 osób w Trójmieście. W chwili obecnej nasza branża jest w fazie pilotażowej w Europie.

Jak twierdzi Stamatiou bardzo pomocne było także wsparcie, które firma otrzymała od Invest in Pomerania, zarówno w zakresie pozyskiwania informacji na temat regionu, jak i podczas wizyty w Trójmieście.

Nation E działa na rynku europejskim od 2006 r. uczestnicząc w projektach badawczych w wielu krajach. Niektóre z technologii stworzonych przez spółkę zdobyły uznanie Komisji Europejskiej, rządów krajów członkowskich i wielu renomowanych firm. Na przestrzeni kilku lat zostało zrealizowanych wiele znaczących inwestycji, dzięki którym powstały nowe miejsca pracy.

Firma jest najbardziej znana za sprawą Energetycznej Platformy Transmisji Danych, która umożliwia przesył danych pomiędzy jednostkami takimi jak: elektryczne samochody, magazyny energii, akumulatory Li-lon, odnawialne źródła energii, inteligentne liczniki, stacje szybkiego ładowania samochodów elektrycznych z jednej strony, a siecią elektroenergetyczną z drugiej. Protokół komunikacyjny stworzony przez Nation E, to pierwszy system na rynku, który umożliwia komunikację pomiędzy dwiema stronami w czasie rzeczywistym. Zapewnia szybkie, wydajne i całkowicie bezpieczne przesyłanie danych. Firma szacuje, że wdrożenie stworzonych technologii przyczyni się do powstania ok. 1 tys. bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w Europie do 2017 r.(erka)
Na podstawie: trojmiasto.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii