Monday PR 2013-11-20

Oszczędność bez „kucia ścian”

Oszczędność bez „kucia ścian”

Nowe rozwiązanie Schneider Electric SmartStruxutre Lite
Dziś oszczędzanie zużycie energii jest ważnym aspektem prac działów technicznych sieci sklepów.  Do tej pory największym wyzwaniem było zrealizowanie tego zadania bez ingerencji w prace sklepu. Schneider Electric dostarcza nową technologie SmartStruxutre Lite dla klientów sieciowych, tak aby zrealizować cel, jakim jest  oszczędność energii  bez kompromisów w biznesie i przestojów w pracy sklepu.

Przewiduję się, że cena energii elektrycznej w ciągu najbliższych lat wzrośnie o 40%. Silniejsze presja konkurencji nie pozawala na przerzucanie rosnących kosztów w marże. Ceny pozostają takie same, a nasze zyski topnieją. Poszukiwanie oszczędności to naturalne konsekwencje tego zjawiska.
Dla sieci sklepowych koszty związane z utrzymanie komfortu cieplnego i odpowiedniej prezentacji wizualnej asortymentu mogą stanowić nawet  do 50% kosztów operacyjnych. To bardzo ważny obszar kosztowy.
Lata 2011, 2012 wraz z otwarciem się rynku energii umożliwiły negocjacje niższych cen za energię. Jednak kończą się powoli tendencja obniżania cen. Przychodzi moment na systemowe podejście w obniżeniu samego zużycia na ciepło, chłód i oświetlenie.
Sprawa optymalizacji zużycia energii nie jest nowa. Wiele firm rozważało takie modernizacje wcześniej. Jednak do tej pory koszty rozwiązań były zniechęcające, a rezultaty oddalone w czasie.
Zamknięcie sklepu to wykluczenie go z generowania zysków. Mało który właściciel decydował się na ten ruch, a modernizacje oszczędnościowe pojawiały się dopiero w momencie renowacji/modernizacji całego sklepu.
Specyfika rynku sieci sklepów stała się ważnym wyzwaniem technologicznym firmy Schneider Electric. Zarząd firmy postawił przez działami badawczymi R&D wyzwanie stworzenia technologii spełniającej  specyficzne wymagania klienta sieciowego. Tak powstał SmartStruxure Lite.
Główną cechą charakteryzującą rozwiązanie SmartStruxure Lite jest wsparcie dwóch najpopularniejszych standardów komunikacji bezprzewodowej na świecie – EnOcean i ZigBee.
W SmartStruxure Lite dosłownie bez „kucia ścian” mamy możliwość stworzenia systemu sterowania klimatyzacja i oświetleniem lub sytemu monitoringu energii bez względu czy mamy mały czy duży sklep. Chodzi o to, aby nie ograniczać się do jednego standardu, dając tym samym Klientom swobodę w wyborze rozwiązań bezprzewodowych w zależności od potrzeb.
EnOcean to technologia dla prostych rozwiązań. Nie wymaga specjalnego konfigurowania. Urządzenia EnOcean często nie potrzebują zasilania zewnętrznego. Komunikacja jest prosta punkt-do-punktu.
ZigBee to zaawansowany standard. Potrafi on sam konfigurować sieć oraz nadawać nowe ścieżki transmisji danych w przypadku awarii jednego z uczestników sieci. ZigBee wymaga inżynierskiej konfiguracji, ale za to pozwala przesyłać szczegółowe dane np. o wartości zużycia energii, zmianie trendu temperatury, czy zmianie natężenia oświetlenia.
Dodatkową cechą SmartStruxure Lite jest zbudowanie wizualizacji obiektowych w sterowniku. Rozwiązanie WebBMS umożliwia, bez dodatkowych kosztów na zakup komputera czy licencji, dostęp do sklepu zarówno dla obsługi technicznej, jak i pracowników centrali.
SmartStruxure Lite zbudowany jest w oparciu o procesor ARM 400MhZ, pamięć Flash 2GB i pamięć RAM 68MB, tak jak w dzisiejszych telefonach komórkowych. Umożliwia to pełną swobodę dla programistów. Język programistyczny Lua, tak znany w świecie IT choćby z gry Counter Strika, daje nieskończone możliwości w budowaniu strategii sterowania, zarządzanie oraz optymizacji zużycia energii.
SmartStruxure Lite jest też przystosowany do pracy z aplikacjami korporacyjnymi oraz rozwiązaniami typu chmura. Inżynierowi wzbogacili go o wsparcie dla otwartych standardów IT jak oBIX (serwis webowy) czy OpenADR.
Firma Schneider Electric ceniona jest za otwartość w dostępie do swojej technologii. Tak też i w przypadku SmartStruxure Lite inżynierowie i klienci mają dostęp do wszystkich narzędzi programistycznych bez dodatkowych opłat. Nie trzeba nawet ściągać żadnych aplikacji, ponieważ narzędzia programistyczne są wbudowane w sterownik, a inżynier ma do nich dostęp poprzez przeglądarkę internetową Firefox (wsparcie tylko dla Firefox ze względu na jej otwartość).
Schneider Electric chcę dostarczyć otwarte rozwiązanie, które zajmie się optymizacją energii. Sprawy programistyczne, protokołów komunikacyjnych są wtóre. Najważniejsze to oszczędność dla klientów. Dlatego powstało rozwiązanie SmartStruxure Lite. Otwarte, zapewniające nieinwazyjność w instalacje sklepowe – dwa standardy bezprzewodowe -  i proste w konfiguracji – Lua i narzędzie w sterowniku.
O Schneider Electric
Schneider Electric, globalny specjalista w zakresie zarządzania energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach zintegrowane rozwiązania dla licznych segmentów rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję na rynku energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków, centrów przetwarzania danych, a także budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego. Zatrudniająca ponad 140.000 pracowników grupa uzyskała w roku 2012 przychody ze sprzedaży na poziomie 24 mld euro. Nieustannie dąży do tworzenia rozwiązań przyczyniających się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energetycznej oraz pomaga pojedynczym użytkownikom i spółkom "Korzystać w pełni ze swojej energii"
www.schneider-electric.comMonday PR
Na podstawie: www.schneider-electric.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii