Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-07-25

Honeywell podjął współpracę z SAP w celu zwiększenie przepływności informacji

Honeywell podjął współpracę z SAP w celu zwiększenie przepływności informacji

Firma Honeywell Internetional ogłosił nawiązanie współpracy z firmą SAP AG - dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw. Celem tej współpracy ma być dostarczenie wspólnych rozwiązań, w których dane uzyskane z zakładów przemysłowych może prowadzić do lepszych decyzji biznesowych. Współpraca początkowo ma się skoncentrować na rynku naftowym i gazowym, łącząc Honeywell Process Solutions z głęboką wiedzą w planowaniu zasobów i produkcji SAP (ERP), logistyki łańcucha dostaw i analiz biznesowych.

"Współpraca między częścią produkcyjną i handlową Honeywell w zakresie ropy naftowej i gazu może być wyzwaniem", powiedział Norm Filsdorf, prezes Honeywell Process Solutions. "Nasze rozwiązania i nowa współpraca pozwolą na wyeliminowanie luk oraz połączenie informacji pomiędzy przedsiębiorstwami, w wyniku przejrzystej, szybkiej i prawidłowej komunikacji. Pozwoli to w efekcie na prawidłowe podejmowanie decyzji - marzenie każdego dobrego lidera w biznesie".

W swoim oświadczeniu Honeywell powiedział, że partnerstwo "umożliwi stosowanie aktywnych i w razie potrzeby środków zapobiegawczych, które pozwolą uniknąć przestojów w produkcji przy zachowaniu bezpieczeństwa ludzi, środowiska i dóbr. Współpraca Honewell i SAP dotyczy luki występującej pomiędzy strefą biznesową i strefą produkcyjną. Działania obu grup mają zwiększyć wymianę i analizę odpowiednich danych generowanych zarówno na poziomie zakładu jak i całego przedsiębiorstwa".

Kerstin Geiger, zastępca szefa zespołu SAP Solution Management Industries powiedział, że dane z różnych źródeł mogą być łączone i analizowane za pomocą aplikacji analitycznych SAP BusinessObjects. "Nasza oferta integracyjna pomoże działać lepiej w zakresie obsługi ropy naftowej i gazu, umożliwiając zarządzanie efektywnością działania w pętli zamkniętej."

Działania te są zgodne ze zwiększeniem nacisku na wspólne zarządzanie produkcją (CPM) w przemyśle przetwórczym. Firmy poszukują sposobów na podejmowanie strategicznych decyzji zakupowych w przedsiębiorstwie jako jednej całości. Korzystając z CPM przedsiębiorstwa mogą integrować aplikacje, korzyści biznesowe i strategie działania za pomocą informacji przesyłanych w czasie rzeczywistym.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii