Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-11-22

ABB podpisuje w Kuwejcie kontrakt na dostawę transformatorów o wartości 24 milionów dolarów

ABB podpisuje w Kuwejcie kontrakt na dostawę transformatorów o wartości 24 milionów dolarów

Ponad 700 sztuk transformatorów suchych zostanie zainstalowanych w ramach narodowej sieci dystrybucji energii w Kuwejcie.

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakt o wartości 24 milionów dolarów z Ministerstwem Elektryczności i Wody w Kuwejcie. Kontrakt obejmie dostawę ponad 700 sztuk transformatorów suchych, które trafią do krajowego zakładu energetycznego i wodociągowego. Zamówienie zostało zaksięgowane w trzecim kwartale bieżącego roku.

Zakres kontraktu obejmuje transformatory suche 1000 kVA, 1250 kVA i 1600 kVA, jak również dostawę części zamiennych. Dostawa i instalacja transformatorów zostanie zakończona w 2011 roku.

“Transformatory suche marki ABB są zaprojektowane tak, by wytrzymywać trudne warunki środowiska pracy, takie jak wysokie temperatury, którym będę musiały sprostać w okresie letnim w Kuwejcie,” powiedział Markus Heimbach, szef globalnego biznesu transformatorów w Grupie ABB. „Transformatory przyczynią się do poprawy efektywności i niezawodności pracy sieci przy jednoczesnym zwiększeniu jej wydajności.”

Transformatory są integralnymi komponentami każdej sieci elektrycznej i kluczowym elementem gwarantującym efektywną i bezpieczną konwersję energii elektrycznej przesyłanej między systemami o różnych poziomach napięcia. Portfolio ABB w tym zakresie obejmuje transformatory mocy o mocach do 1000 kV, suche i olejowe transformatory rozdzielcze, jak również związane z nimi usługi i komponenty.

Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii