DMA Europa Ltd. 2010-12-22

Nowy program lojalnościowy w ramach e-F@ctory Alliance oferuje Integratorom Systemów w Polsce olbrzymią przewagę rynkową

Nowy program lojalnościowy w ramach e-F@ctory Alliance oferuje Integratorom Systemów w Polsce olbrzymią przewagę rynkową

Mitsubishi Electric Factory Automation uruchomiło w Polsce swój wysoce innowacyjny program dla Integratorów Systemów z państw UE. W zamian za posiadanie wykwalifikowanego personelu, wyspecjalizowanego w zakresie sprzętu i oprogramowania Mitsubishi bądź innej firmy będącej członkiem e-F@ctory Alliance, Integratorzy Systemów, którzy zaangażują się w program, uzyskają dostęp do bazy benefitów zapewniających znaczącą przewagę rynkową.

Koncepcja „e-F@ctory Alliance” została opracowana przez Mitsubishi Electric oraz firmy partnerskie. Jest to idea, której zadaniem jest tworzenie środowiska roboczego, w którym Integratorzy Systemów mogą doskonale prosperować i rozwijać się, nie naruszając kluczowych wartości ani obowiązujących zasad biznesowych swojej firmy.

Wśród członków e-F@ctory Alliance są uznane firmy, dostarczające różnorodne produkty oraz specjalistyczną wiedzę, z których można korzystać mając gwarancję efektywnego wsparcia technicznego i nie stosowania praktyk antykonkurencyjnych, które uniemożliwiłyby Integratorom Systemów zachowanie pełnej elastyczności. Wspomniane przedsiębiorstwa to, między innymi: CLPA, Cognex, IBH, ILS Technology, IBM, MPDV, PPT VISION, ProLeiT, Rittal, Schaffner, Schad oraz Ubigrate.

Dedykowany program wsparcia dla Integratorów Systemów stanowi fundamentalny element partnerskiego podejścia Mitsubishi do sprzedaży urządzeń dla branży automatyki przemysłowej. W przeciwieństwie do innych wiodących sprzedawców sprzętu, którzy celowo używają elementów niekompatybilnych z innymi platformami oraz sieciami, Mitsubishi wraz z partnerami wierzy w otwarte rozwiązania - dlatego udostępnia wiedzę akredytowanym Integratorom Systemów, zapewniając im bezkonkurencyjny poziom informacji i pomocy technicznej.

„Zapewnienie Integratorom Systemów przewagi rynkowej gwarantuje korzyści także użytkownikom końcowym. Integratorzy Systemów uczestniczący w programie będą mogli oferować lepsze i bardziej zaawansowane rozwiązania, poprzez wzbogacenie lokalnej wiedzy technicznej o dostęp do szerszej gamy produktów i wsparcia technicznego. Klient firmy należącej do e-F@ctory Alliance SI zauważy, że członkowie programu są znacznie bardziej zainteresowani znalezieniem najlepszego rozwiązania dla problemów technicznych tego klienta i nie ograniczają się w tym do produktów marki własnej jednego producenta.”

Członkowie programu otrzymują punkty premiowe, przyznawane za określone elementy, np. certyfikowanie swoich inżynierów. Punkty można wymieniać na „pakiety rozwiązań”, obejmujące dostęp do urządzeń i narzędzi takich jak sterowniki PLC, przetwornice, napędy oraz szeroki wybór oprogramowania na specjalnych warunkach.

Korzystanie z systemu internetowego oznacza również, że członkowie programu mają nad nim kontrolę. Integratorzy Systemów zarejestrowani w e-F@ctory Alliance mogą wprowadzać informacje, rejestrować dodatkowych użytkowników i zarządzać punktami w trybie on-line. Dostępne są także inne korzyści, w zależności od nabytego statusu i są to przykładowo: dłuższy okres kredytowania, bezpłatne seminaria i warsztaty, wsparcie przed sprzedażą, reklamy internetowe, reklamy na polskiej stronie internetowej Mitsubishi, całodobowa pomoc telefoniczna, rozszerzone wsparcie techniczne, specjalne oprogramowanie, dostęp do bibliotek, szkolenia oraz możliwość korzystania z najnowszego oprogramowania.

Program nie zawiera żadnych „haczyków”; Mitsubishi jako sprzedawca oraz partnerskie firmy zamierzają wiele zyskać prowadząc taką politykę, jednakże w oczywisty sposób jest ona atrakcyjna dla obu stron, ponieważ pomaga rozwijać biznes System Integratrów i gwarantuje wymierne korzyści ich klientom. „Celem partnerów e-F@ctory Alliance jako sprzedawców jest posiadanie sieci wyszkolonych i wykwalifikowanych integratorów systemów, abyśmy mogli zaoferować użytkownikom końcowym lepsze wsparcie, szybsze terminy realizacji oraz mniejsze ryzyko.”

Przystąpienie do programu e-F@ctory Alliance SI jest bezpłatne. Zainteresowane firmy mogą tego dokonać zakładając konto na MyMitsubishi, a następnie rejestrując się jako Integratorzy Systemów; jest to łatwa procedura internetowa, którą można przeprowadzić na stronie www.mitsubishiautomation.DMA Europa Ltd.
Na podstawie: www.mitsubishi-automation.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii