http://www.gospodarkamorska.pl/ 2017-12-05

MSR Gryfia poprawia kondycję

MSR Gryfia poprawia kondycję

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia trwa proces restrukturyzacji i poprawy efektywności działania. Stocznia, mimo trudnej sytuacji na rynku poprawia wskaźniki finansowe i rozbudowuje kompetencje produkcyjne.

Pierwsze trzy kwartały tego roku stocznia zakończyła z bardzo dobrymi wynikami. W tym czasie MSR Gryfia osiągnęła przychody zbliżone do tych, które zanotowała w całym roku 2016. Nastąpiła także poprawa na poziomie wyników ze sprzedaży. Podczas gdy jeszcze w 2016 r. spółka zanotowała znaczną stratę, w 2017 r. trzy kwartały zakończyła z zyskiem ze sprzedaży. Zatem możemy mówić o wymiernych efektach podejmowanych działań. Należy też zauważyć, że zdecydowanie lepsze wyniki finansowe stocznia osiągnęła przy liczbie zleceń remontowych utrzymującej się na poziomie zbliżonym do lat poprzednich.

Jeszcze niedawno MSR Gryfia była często traktowana jako zakład wynajmujący doki, obecnie, dzięki staraniom Zarządu, stocznia podejmuje się realizacji wymagających remontów o wyższym stopniu trudności, a co za tym idzie o wyższej marży. MSR Gryfia inwestuje także w kompetencje produkcyjne, dzięki czemu może znaczną część prac zleceń realizować w oparciu o własne zasoby.

Proces odbudowy pozycji stoczni nadal wymaga wiele pracy, wysiłku i dalszej optymalizacji kosztów, jednak osiągnięte dotychczas rezultaty wskazują, że MSR Gryfia ma szansę zrealizować założone cele.

Obecnie w stoczni trwają prace remontowe na masowcu MAZURY oraz promie KARSIBÓR III, a w niedzielę przy nabrzeżu pojawił się duży grecki zbiornikowiec Lone Star. Oprócz prac remontowych, w MSR Gryfii trwają prace projektowe związane z projektem budowy promu dla PŻB oraz lodołamaczy rzecznych dla RZGW w Gdańsku.

Morska Stocznia Remontowa Gryfia należy do grona najbardziej znanych stoczni w kraju i za granicą. Oprócz remontów i konwersji statków różnych typów i rozmiarów, stocznia wykonuje także konstrukcje stalowe offshore. Na tym rynku MSR Gryfia funkcjonuje od ponad 15 lat, dostarczając zarówno moduły mieszkalne i konstrukcje wyposażeniowe platform wiertniczych, jak i konstrukcje subsea, przeznaczone do montażu na dnie morskim. Dogodna lokalizacja zakładów w Szczecinie i w Świnoujściu zapewnia łatwy i szybki transport produkowanych konstrukcji.http://www.gospodarkamorska.pl/
Na podstawie: http://www.gospodarkamorska.pl/

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii