Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2013-10-16

Alinio – jedna oprawa, wiele możliwości

Alinio – jedna oprawa, wiele możliwości

Alinio firmy Trilux to innowacyjny diodowy kanał świetlny o filigranowym kształcie prostopadłościanu. Jego modułowa koncepcja zapewnia dużą swobodę podczas projektowania oświetlenia. Dzięki temu oprawy z łatwością można dostosować do specyfiki pomieszczenia, osiągając pożądany efekt.
Oprawy sufitowe i ścienne Alinio wykorzystują technologię LED lub energooszczędne, fluorescencyjne świetlówki T5 przyjazne dla środowiska naturalnego.

Emitują bezpośrednie, równomierne i całkowicie jednorodne światło o barwie naturalnie białej. Dzięki poprzecznemu, nakładającemu się układowi lamp ograniczają ciemne plamy, które często występują
w przypadku liniowego rozmieszczenia opraw. Alinio charakteryzuje też niebanalna estetyka, która pozwala podkreślić architekturę przestrzeni dyskretnie, ale jednocześnie efektownie.
Rozwiązanie przeznaczone jest do oświetlenia stref dla publiczności, m.in. obszarów wejściowych, korytarzy hotelowych, stref reprezentacyjnych i foyer, ale także wykorzystywane
w salonach sklepowych i wystawowych. Alinio charakteryzuje się sporą prostotą, można je stosować jako pojedyncze oprawy oświetleniowe lub jako linie świetlne. Dzięki modułowej koncepcji (zintegrowany w jednym elemencie moduł elektryczny, szyna, odbłyśnik i łącznik szyn), projekt oświetlenia można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb, nawet w przypadku wymagającego wnętrza. Ułatwia ona także sposób montażu i skraca jego czas. Poszczególne elementy przyłączeniowe i pokrycie składa się bez konieczności używania narzędzi.
Alinio firmy Trilux jest energooszczędna i ekonomiczna w eksploatacji – pobiera tylko 40 W (wersja o pojedynczej długości). Ponadto oprawy wyposażono w elektroniczy transformator, który pozwala na sterowanie oświetleniem drogą cyfrową (w systemie DALI) i częściowe ściemnienie źródła światła. Dostępne są w trzech różnych długościach.

Kontakt dla mediów:
Mateusz MATKOVIĆ
Junior Media Manager
m.matkovic@inplusPR.pl
GMS 500.244.744


Informacje o firmie
TRILUX Polska to sprawdzony partner i konsultant w zakresie wszelkich wyzwań dotyczących kreowania m.in. unikalnej przestrzeni handlowej z rozwiązaniami oświetleniowymi w roli głównej. Dowodem jest pozycja lidera na niezwykle wymagającym rynku niemieckim i kompleksowa realizacja projektów dla wielu międzynarodowych klientów retail. Zespół ekspertów TRILUX jest gotowy do współpracy, która ma przynieść sukces rynkowy zgodnie z filozofią marki danego klienta.
TRILUX powstał w 1912 roku w Niemczech i od ponad 100 lat jego cechami charakterystycznymi są zwracanie bacznej uwagi na potrzeby klientów, niestrudzona siła innowacji (szereg nagród za wzornictwo) oraz głęboko zakorzeniona świadomość jakości, przejawiająca się w niezawodności oferowanych rozwiązań. Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.trilux.com/pl.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii