Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2023-10-02

Wartość usług zgrzewania

Wartość usług zgrzewania


Gdzie zaczyna się i kończy usługa serwisowa? Idealnie byłoby, gdyby była dostępna przez cały okres eksploatacji produktu, a nawet dłużej. Niestety, aż do teraz usługi z zakresu technologii zgrzewania były rzadko prezentowane i są oferowane niezwykle sporadycznie.

Firma Bosch Rexroth otwiera nowe możliwości w branży dzięki usługom serwisowym dla procesu zgrzewania przeznaczonym dla sterowników PSI6000 i PRC7000. Dzięki nim systemy sterowania zgrzewaniem są dostosowane do wyzwań, jakie niesie przyszłość. Klienci z branży motoryzacyjnej wykazują obecnie szczególne zainteresowanie dwiema usługami: regeneracją oraz optymalizacją parametrów spawania.

 

Usługi Bosch Rexroth z zakresu punktowego zgrzewania oporowego obejmują swym zasięgiem zarówno proces uruchamiania, jak i drugie życie produktów. Za przykład mogą posłużyć zużyte urządzenia sterujące, które otrzymują nowe życie dzięki regeneracji. W ten sposób użytkownicy mogą korzystać z systemów sterowania zgrzewaniem przez długi czas, bez długotrwałych przestojów i przy przewidywalnych kosztach. Zasada ta przekłada się również na oszczędność zasobów, ponieważ produkty lub komponenty nie są wyrzucane, ale odnawiane i ponownie wprowadzane do użytku.

Drugie życie: regeneracja obniża koszty o 50%

Standardowy cykl życia produktu w branży motoryzacyjnej wynosi od pięciu do siedmiu lat. Następnie linia produkcyjna jest przebudowywana lub dostosowywana pod kątem wytwarzania nowego modelu. Ze względu na koszty i wydajność sensowne jest wykorzystanie posiadanej linii do drugiego, a nawet trzeciego cyklu produkcyjnego. Oferując regenerację, Bosch Rexroth zapewnia możliwość dalszego korzystania z systemu sterowania zgrzewaniem dzięki wymianie zużytych części, zgodnie z zasadą "od starego do nowego". Zapotrzebowanie na tę usługę szybko rośnie, ponieważ coraz większa staje się świadomość potrzeby oszczędności zasobów.

Konkretnie usługa obejmuje prewencyjną wymianę wszystkich elektrycznych i elektromechanicznych części zużywalnych, takich jak półprzewodniki mocy, wentylatory i kondensatory elektrolityczne. Osoby odpowiedzialne za te procesy mają do wyboru różne poziomy regeneracji oferowane przez Bosch Rexroth. W ten sposób mogą zdecydować, ile sprzętu wymienić. Możliwy jest również indywidualny wybór, np. wymiana pod kątem określonego błędu lub funkcji bezpieczeństwa.

Możliwe zastosowanie: Zgrzewalnicze szafy sterownicze producenta samochodów są odbierane ze wszystkich oddziałów na całym świecie i przygotowywane lub modyfikowane pod kątem nowych projektów. Kompleksowa modernizacja odbywa się zgodnie z usługą "PÜ Smart" firmy Bosch Rexroth. W jej zakres wchodzi czyszczenie, a także wymiana zużywalnych części z obszaru elektroniki sterującej i energoelektroniki. Następnie specjaliści dostosowują rozwiązanie do aktualnego stanu sprzętu, dopasowują wszystkie dane i parametry do wartości pierwotnych oraz przeprowadzają testy funkcjonalne i wytrzymałościowe. Przeprowadzany jest również test wysokiego napięcia i izolacji oraz wydawana jest nowa tabliczka znamionowa. Proces kończą dokumentacja i archiwizacja.

Firma Bosch Rexroth udziela na szafy dwunastomiesięcznej gwarancji zgodnie z formułą ex-works. Potencjalne oszczędności kosztów zapewniane przez usługę w porównaniu z zastosowaniem nowych części wynoszą około 50 procent. Dodatkową korzyścią jest zrównoważony rozwój i pozytywne oddziaływanie na środowisko.

Bosch Rexroth oferuje również jeszcze bardziej rozbudowane usługi regeneracji, na które udziela 24-miesięcznej (opcjonalnie 60-miesięcznej) gwarancji.

Dobre wyniki zgrzewania osiągane od początku dzięki odpowiednim parametrom

Inną usługą, która obecnie cieszy się sporym zainteresowaniem, jest określanie i optymalizacja parametrów zgrzewania. Dzieje się tak, ponieważ w miarę ciągłego opracowywania coraz nowszych rodzajów materiałów i ich kombinacji spełniających specjalne oczekiwania należy brać pod uwagę rosnące wymagania dotyczące jakości spoin punktowych oraz niezawodności tych połączeń w przebiegu procesów. Rynek wymaga zatem szerokiej gamy kombinacji połączeń. Wymagania rosną, a ustalenie podstawowych parametrów początkowej spoiny często staje się wyzwaniem.

Dysponując wieloletnim doświadczeniem i bazami danych, Bosch Rexroth może tworzyć listy parametrów początkowych. Stosując te parametry, użytkownicy są w stanie natychmiast uzyskać dobre efekty zgrzewania. Usługę tę można wykonać przed rozruchem, oszczędzając w ten sposób czas i zasoby podczas uruchamiania systemów. Stała cena danych parametrów zapewnia klientom możliwość bezpiecznego opracowywania planów i budżetu.

Kolejne wyzwanie stanowi optymalizacja parametrów stosowanych w zakładach, gwarantująca ich bezpieczeństwo dla procesu produkcji i wysoką jakość. Dysponując zainstalowaną bazą ponad 100 000 sterowników spawalniczych, odpowiednim serwisem i pomocą w postaci specjalnych narzędzi analitycznych, firma Bosch Rexroth wspiera klientów w szybkiej i profesjonalnej optymalizacji systemów. Usługi mogą być wykonywane zdalnie lub na miejscu. Osiągnięty w ten sposób stabilny proces ogranicza konieczność przeróbek i testowania. Ponadto zmniejsza się liczba błędów i wzrasta jakość.

Te oraz inne usługi zgrzewania firmy Bosch Rexroth są kluczowe dla zapewnienia ekonomicznej i zrównoważonej przyszłości w dziedzinie punktowego zgrzewania oporowego, niezależnie od tego, czy stosuje się je w celu przedłużenia żywotności sterowników spawalniczych czy optymalizacji procesu zgrzewania.

Zleć naprawę online i odbierz rabat!


Czy wiesz, że serwis Rexroth wspiera we wszystkich pracach związanych z konserwacją i optymalizacją maszyn przez cały cykl życia maszyny? Skorzystaj z naszego wsparcia technicznego i zgłoś się przez formularz online na stronie, a uzyskasz 5% rabatu na naprawę.


Co zyskasz dzięki certyfikowanym naprawom?


· W odniesieniu do oryginalnych części Rexroth oferujemy 12-, 24- lub 60-miesięczną gwarancję
· Naprawa zapewniająca jakość właściwą dla nowych części; naprawa objęta gwarancją
· Testy końcowe gwarantujące wysoką jakość, funkcjonalność i niezawodność
· Szybkie naprawy dzięki wiedzy praktycznej i dostępności wybranych części zamiennych


Wypełnij formularz i zleć naprawę już teraz: https://bit.ly/45pZtNF

 

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania, Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenie w zakresie wdrażania zastosowań w segmencie mobilnym i przemysłowym, jak i w automatyzacji przemysłu. Za pomocą inteligentnych komponentów, spersonalizowanych rozwiązań systemowych, inżynierii i usług, firma Bosch Rexroth tworzy odpowiednie środowisko wymagane przez zastosowania w pełni oparte na sieci. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i technologii sterowania, technologii przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy do Internetu rzeczy. Nasze oddziały znajdujące się w ponad 80 krajach, zatrudniające przeszło 32 000 pracowników, wygenerowały w 2022 r. przychody ze sprzedaży na poziomie blisko 7,0 miliardów euro.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com

Na podstawie: www.boschrexroth.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii