Rockwell Automation 2017-09-02

Nowe kurtyny świetlne poprawią uniwersalność i bezpieczeństwo

Nowe kurtyny świetlne poprawią uniwersalność i bezpieczeństwo

Firma Rockwell Automation wprowadza na rynek kurtyny świetlne z opatentowaną technologią nadajnik-odbiornik.

Wraz z coraz większą automatyzacją produkcji i wzrostem znaczenia robotów na liniach produkcyjnych, producenci poszukują nowych sposobów na zachowanie a nawet zwiększenie bezpieczeństwa w środowisku pracy. 

System kurtyn bezpieczeństwa Allen-Bradley GuardShield 450L firmy Rockwell Automation to uniwersalne i ekonomiczne rozwiązanie, zwiększające bezpieczeństwo i pomagające poprawić produktywność, dzięki innowacyjnej technologii nadajnik-odbiornik. 

Inaczej niż w tradycyjnych kurtynach bezpieczeństwa, z określonym nadajnikiem i odbiornikiem, nowa generacja kurtynma opatentowaną konstrukcję nadajnika-odbiornika, gdzie moduł wtykowy definiuje czy dana kolumna będzie działać jako nadajnik czy jako odbiornik. Po zasileniunadajnik-odbiornik „uczy się” nowej funkcji od modułu wtykowego. 

„Gdy systemy kurtyn świetlnych są projektowane w tradycyjnej architekturze nadajnika i odbiornika, klienci muszą kupić wiele modeli kurtyn, by spełniały one odpowiednie funkcje”, powiedział Grzegorz Bauer, Commercian Engineer w Rockwell Automation. „Obecnie mogą zakupić identyczne kulumny GuardShield 450L i dostosować ich funkcje za pomocą różnych modułów wtykowych”.

Pięcio-pinowe moduły wtykowe udostępniają podstawową funkcjonalność on/off, a moduły ośmio-pinowe zapewniają funkcje resetu ręcznego lub automatycznego z monitorowaniem urządzenia zewnętrznego (EDM). W celu uproszczenia konfiguracji, zaawansowane ustawienia funkcji wybiera przez przełączniki DIP w module wtykowym.

Ten system kurtyn jest idealny do wykrywania dłoni i palców w szerokim zakresie wysokości chronionych. Zapewnia również aktywne pole ochronne na całej długości kolumny nadajnika-odbiornika. Eliminuje to martwe obszary wykrywania, najczęściej znajdujące się u dołu i u góry innych kurtyn świetlnych. 

W przeciwieństwie do tradycyjnych kurtyn świetlnych aktywne pole wykrywania i kompaktowa konstrukcja pozwalają klientom na montaż kurtyny świetlnej GuardShield 450L wewnątrz konstrukcji maszyny, a nie na zewnątrz lub na maszynie. Dodatkowe uniwersalne zestawy montażowe i wbudowane wskaźniki wyrównywania zapewniają szybki i bezproblemowy montaż.Rockwell Automation

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii