Matt Moore 2010-02-02

GSM nie takie bezpieczne jak się wydaje

GSM nie takie bezpieczne jak się wydaje

Niejaki Karsten Nohl w wywiadzie dla "Associated Press" oświadczył, że stworzył książkę kodową, która zawiera instrukcje jak ominąć zabezpieczenia sieci GSM. Powiedział on, że celem tego było zmuszenie firm "komórkowych" do poprawy bezpieczeństwa. Dzięki internetowym serwisom współ-dzielących pliki wspólny wysiłek naukowców został udostępniony całemu światu. "Transmisja ma być lepiej zabezpieczona, nie chcemy nikogo podsłuchiwać" - powiedział. "Stworzyliśmy zapotrzebowanie na większe bezpieczeństwo w sieci. Firmy mogą używać faktu wzmocnienia zabezpieczeń w działaniach marketingowych".

GSM jest wiodącą technologią telefonów komórkowych na całym świecie. Dwie amerykańskie firmy: Verizon Wireless i Sprint Nextel Corp oznajmiły, że chcą wdrożyć nowy system.

Claire Cranton, rzecznik londyńskiej grupy RIPA, powiedział, że "działalność ta jest wysoce nielegalna w Wielkiej Brytanii i byłoby poważnym przewinieniem Ripa, jak też w większości innych krajach."

Wprawdzie już wcześniej było możliwe przechwytywanie połączeń GSM, jednak sprzęt do tego był dostępny jedynie dla organów ścigania. Mimo to, podsłuchiwanie rozmów komórkowych i tak jest możliwe po odpowiednim podpięciu się do stacji przekaźnikowej.

Matt Moore
Na podstawie: www.huffingtonpost.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii