Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-05-10

ABB wprowadza na rynek nowy system sterowania Symphony Plus

ABB wprowadza na rynek nowy system sterowania Symphony Plus

Całkowita automatyzacja dla sektorów wytwarzania energii i wodnych zakładów użyteczności publicznej

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, ogłosił wprowadzenie na rynek nowego rozproszonego systemu sterowania (DCS) Symphony™ Plus. Najważniejsze korzyści dla klienta posiadającego taki system to większa efektywność energetyczna i produktywność zakładu przemysłowego, jak również wzmocnienie bezpieczeństwa wykonywanych operacji i bezpieczeństwa zakładu oraz generalnie mniejsze koszty użytkowania.

Symphony Plus to najnowsza generacja bardzo udanych systemów sterowania z rodziny Symphony produkcji ABB. W ciągu ostatnich 30 lat firma zainstalowała ponad 6 000 takich systemów na całym świecie, co pokazuje, że Symphony to systemy DCS najliczniej instalowane na świecie. Wiele z nich działa w sektorze wytwarzania energii i wodnych zakładów użyteczności publicznej.

"Wprowadzenie na rynek Symphony Plus to kolejny etap w historii rozwoju udanej grupy systemów Symphony, rozpoczynający nową erę systemów automatyki dla zakładów przemysłowych, systemów prostych, skalowalnych, wygodnych i bezpiecznych" - powiedział Franz-Josef Mengede szef globalnego biznesu Wytwarzania Energii w ABB. "Symphony Plus pomaga znaleźć równowagę między najważniejszymi celami operacyjnymi, takimi jak dostępność aktywów, niezawodność działania i wydajność produkcji a celami biznesowymi jak wydłużenie żywotności aktywów, redukcja emisji dwutlenku węgla i optymalizacja pod kątem przepisów prawa. Dzięki Symphony właściciele zakładów przemysłowych otrzymują istotne narzędzie w osiąganiu zrównoważonego i zyskownego rozwoju".

Symphony Plus nadaje się dla szerokiego spektrum konfiguracji i aplikacji w zakładach przemysłowych, szczególnie w przemysłach energetycznym i wodnym. Można go łatwo przekształcić, jest elastyczny, zaprojektowany na potrzeby tak małych aplikacji niekorzystających z serwera, jak i dużych, multi-serwerowych i multi-systemowych projektów. Wspomaga integrację urządzeń peryferyjnych, systemów automatyki procesowej i automatyki turbin, rozwiązań elektrycznych i SCADA (nadrzędny system kontroli i gromadzenia danych), jak również systemów biznesowych i utrzymania ruchu. Symphony Plus zapewnia użytkownikom bezpieczne, niezawodne środowisko sterowania oraz wbudowane funkcje bezpieczeństwa, które chronią przed nieautoryzowanym dostępem do systemu.

ABB zaangażowała się również ostatnio w modyfikację systemów sterownia z grupy Symphony Harmony i Symphony Melody wydłużającą czas życia tych produktów, co jest częścią strategii Grupy "ewolucja bez starzenia się". Takie podejście opiera się na wprowadzaniu nowych technologii przy jednoczesnej ochronie długoterminowych inwestycji przeprowadzanych przez klientów poprzez gwarancję, że każda nowa generacja Symphony nie tylko zaoferuje większe korzyści, ale również będzie w pełni kompatybilna z poprzednią. Coraz to nowsze inwestycje ABB w rozwój produktów z rodziny Symphony pozwala klientom na efektywne zarządzanie cyklem życia produktu przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji.

Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii