LTM Communications 2013-10-29

Inteligentne domy z Polski teraz także w USA

Inteligentne domy z Polski teraz także w USA

Polski system inteligencji budynkowej FIBARO jest obecnie sprzedawany w ponad 50 krajach. Producent spodziewa się, że innowacyjność oferowanej technologii docenią także Amerykanie. Sprzedaż w USA rusza pod koniec września.

Zainteresowanie inteligencją budynkową systematycznie rośnie. – To trend widoczny w szczególności na zachodzie Europy i w USA, gdzie to rozwiązanie jest wykorzystywane coraz powszechniej. Dlatego to właśnie Stany Zjednoczone wybraliśmy jako kolejny zagraniczny rynek, na którym będziemy dystrybuować nasze produkty – mówi Maciej Fiedler, prezes zarządu Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej FIBARO.

System był już wcześniej prezentowany w USA, zbierając pozytywne recenzje podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas.

Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych oficjalnie rozpocznie się podczas targów CEDIA EXPO 2013, które odbędą się w dniach od 26 do 28 września w Denver. – To będzie dla nas symboliczny termin, ponieważ nasza centralka Home Center 2 jest pierwszym w historii produktem z Polski, który zmierzy się ze światowymi liderami w finale konkursu na najlepszy produkt CEDIA EXPO – mówi Maciej Fiedler z Fibar Group. Stany Zjednoczone to nie pierwszy zagraniczny rynek, na którym dostępny będzie polski system. FIBARO można już kupić między innymi we Francji, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Skandynawii, a także w bardziej egzotycznych rejonach, jak Australia, Nowa Zelandia, Brazylia, Arabia Saudyjska, Kuwejt, Maroko, Tajlandia czy RPA.

W tym roku firma Fibar Group wprowadziła do swojej oferty trzy nowe produkty – inteligentną przejściówkę Wall Plug, służący do sterowania LEDami moduł RGBW Controller oraz czujnik zalania – Flood Sensor. Udostępniła także uaktualnioną wersję aplikacji do obsługi systemu FIBARO, a także jej wersje na iPada oraz urządzenia mobilne z systemem Android. Intensywny rozwój przełożył się na wzrost przychodów, który w pierwszym półroczu 2013 r. był ponad dwa razy wyższy niż w analogicznym okresie 2012 r., a także na zwiększenie zatrudnienia. W pierwszym półroczu 2012 r. w Fibar Group pracowało łącznie 28 osób, rok później – już 61. – Przykładamy ogromną wagę do badań i rozwoju, dlatego to ten dział jest w naszej firmie najliczniejszy – pracuje w nim około 30 osób – mówi Maciej Fiedler.


Więcej informacji:
Sandra Żochowska
LTM Communications
+48 662 989 151
sandra.zochowska@agencja-ltm.pl

* * *

Firma Fibar Group z Poznania to producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej FIBARO. Dzięki systemowi FIBARO możemy sterować nie tylko sprzętami RTV i AGD, ale też oświetleniem, poziomem temperatury, roletami, markizami, bramami i furtkami, alarmem oraz systemem monitoringu. Systemem zarządza się za pośrednictwem komputera lub telefonu. Można nim również sterować głosowo za pomocą specjalnej aplikacji LiLi. Określone działania są także automatycznie uruchamiane przez system na podstawie informacji zbieranych przez czujniki oraz GPS. Dzięki temu, iż jest to rozwiązanie bezprzewodowe, instalacja systemu jest zupełnie bezinwazyjna.

Firma Fibar Group jest laureatem licznych nagród, między innymi zdobywcą tytułu National Champion w konkursie European Business Awards 2013/2014, godła Firma Roku 2013, a także – dwukrotnie – tytułu Lider Innowacji i Rozwoju. System inteligentnego domu FIBARO zdobył także pierwszą nagrodę podczas III Wystawy Teletechnika, Nagrodę Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w konkursie na Najlepszy wyrób XI Międzynarodowych Targów Elektrotechnika 2013 oraz nagrodę Złoty Volt za najlepszy produkt elektrotechniczny przyznaną przez Polską Izbę Gospodarczą Elektrotechniki. Centralka Home Center 2 zarządzająca systemem FIBARO zwyciężyła w organizowanym przez TVN Turbo konkursie Męska Rzecz 2012 w kategorii Gadżet i elektronika, a w 2013 r. uzyskała nominację do Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.LTM Communications

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii