Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-08-18

Invensys zautomatyzuje rosyjską rafinerię TNK-BP

Invensys zautomatyzuje rosyjską rafinerię TNK-BP

Firma Invensys Operations Management podpisała dwie umowy z TNK-BP, trzecim co do wielkości w Rosji i znajdującym sie wśród 10 największych prywatnych zakładów przetwórstwa ropy naftowej na świecie.

Zgodnie z warunkami umowy, Invensys dostarczy kompleksowe rozwiązania w dziedzinie automatyki i usług w celu kontroli napędu, środowiska i jakości bezpieczeństwa w rafinerii ropy naftowej TNK-BP w Saratowie w zachodniej Rosji. Zakład oferuje ponad 20 produktów w tym wysokiej jakości benzyny, oleje napędowe i niskiej zawartości siarki, oleje gazowe, oleje opałowe i asfalty. Rocznie produkcja zakładu to 7 mln. ton.

"Naszym głównym celem w segmencie rafineryjnym jest zapewnienie stałego rozwoju i spełniania najnowszych wymogów i przepisów technicznych dot. zawartości siarki w produktach", powiedział Alexander Romanow, dyrektor generalny Rafineri Saratowie. "Te dwa projekty pomogą nam zminimalizować wpływ na środowisko, utrzymania i poprawy bezpieczeństwa elektrowni i zwiększenia zysku."

"Jednostki hydrofiningu i izomeryzacji są krytyczną częścią programu rozwoju rafinerii i kompetencji sprzedawców, co jest kluczowym problemem dla gospodarki rafinerii. TNK-BP było potrzebne kompletne rozwiązanie sterowania przedsiębiorstwem, które oferują nie tylko doskonałości technicznej, ale długoterminowe korzyści biznesowe, "powiedział Boris Muratov, dyrektor generalny, Invensys Operations Management, Rosja. "Nasze 8 lat doświadczenia w Saratowie oznaczało, że mamy solidne zrozumienie potrzeb firmy, i bylismy w stanie zaoferować wysokiej jakości, o niskim stopniu ryzyka rozwiązanie, które pomoże TNK-BP osiągnięcie kontroli, ochrony środowiska i doskonałości bezpieczeństwa."

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii