ABB 2012-07-02

ABB uczestniczyło w uruchomieniu w Estonii pierwszej z 200 stacji do szybkiego ładowania

ABB uczestniczyło w uruchomieniu w Estonii pierwszej z 200 stacji do szybkiego ładowania

Centrum Innowacji w Tallinie zostało wybrane jako pierwsza lokalizacja, w której znajdzie się stacja do szybkiego ładowania – 168 innych lokalizacji zostało już potwierdzonych.

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, KredEx oraz estońskie Ministerstwo Spraw Ekonomicznych ogłosili pierwszą w Estonii publiczną instalację stacji Terra 51 do szybkiego ładowania prądem stałym (DC) dla pojazdów elektrycznych. Stacja znajduje się w Centrum Innowacji w Tallinie. To pierwsze z 200 urządzeń, które zostaną zainstalowane w różnych miejscach na terenie całego kraju, tworząc jednocześnie pierwszą na świecie, krajową sieć stacji szybkiego ładowania prądem stałym (DC) dla pojazdów elektrycznych.

Ogłoszono również listę zatwierdzonych i już zakontraktowanych lokalizacji kolejnych 168 stacji do szybkiego ładowania dla autostrad i centrów dużych miast, włączając w to 27 punktów do ładowania w Tallinie, 10 w Tartu, 4 w Parnawii oraz 2 w Narwii. Zakończenie projektu, zakładającego także instalację 31 pozostałych szybkich ładowarek, planowane jest na jesień tego roku. Mapa z poszczególnymi lokalizacjami wszystkich punktów do ładowania znajduje się pod adresem http://bit.ly/zqoIXk

Stworzenie pierwszej na świecie kompletnej infrastruktury do ładowania pojazdów z napędem elektrycznym (EV) tej wielkości jest bardzo istotne, ponieważ wspomaga proces rozpowszechniania pojazdów elektrycznych. Przede wszystkim jednak pokazuje, że jazda pojazdem elektrycznym może być opłacalna poprzez zapewnienie kierowcom dogodnego dostępu do najwyższej klasy infrastruktury do ładowania, w oczywisty sposób zbliżając się do rozwiązania „problemu zasięgu” – wątpliwości często wiązanej z posiadaniem pojazdu elektrycznego.

„Zaawansowana infrastruktura do szybkiego ładowania to kluczowy element w pełni rozwiniętego eko-systemu dla pojazdów elektrycznych. Wspólnie z ABB jesteśmy zaangażowani w zapewnianie najlepszego połączenia sprzętu, oprogramowania i serwisu, dostępnego dla estońskich pionierów pojazdów elektrycznych” – wyjaśnił szef programu electro mobility dla Estonii, Jarmo Tuisk. „To jest misja ogólnokrajowego rynku stacji do szybkiego ładowania”.

Aby przyspieszyć popularyzację pojazdów elektrycznych, rząd estoński zakupił 507 pojazdów Mitsubishi IMiEV dla własnej floty samochodowej i oferuje znaczne promocje cenowe na pojazdy elektryczne dla konsumentów.

ABB dostarczy również zarządzane sieciowo usługi wsparcia (NOC) oraz kluczową architekturę IT, która wyposaża każdą podłączoną do sieci ładowarkę w pełny zakres sieciowych możliwości, włączając w to zdalne wsparcie, zarządzanie, serwis oraz możliwość aktualizacji. ABB stworzy również regionalne centrum kompetencji, aby transferować między firmą a lokalnymi inżynierami specjalistyczną wiedzę niezbędną do instalacji i serwisowania ładowarek.

ABB wygrała przetarg razem ze swoimi partnerami, G4S oraz NOW! Innovations, którzy dostarczą rozwiązania w zakresie pierwszej linii wsparcia klienta oraz systemu płatności.

„To nie tylko pierwsza taka na świecie infrastruktura krajowa, ale również pierwsza, która będzie profesjonalnie wspierana za pomocą sieciowych rozwiązań, takich jak zdalna pomoc i zarządzanie oraz zaawansowany pakiet rozwiązań w zakresie płatności” – powiedział Hans Strend, starszy wiceprezes oraz dyrektor generalny Grupy Produktowej ABB Infrastruktura do Ładowania Pojazdów Elektrycznych. „Połączona infrastruktura okaże się decydująca dla wdrożenia w sposób profesjonalny projektów na dużą skalę, a ABB posiada pełny zakres wiedzy specjalistycznej, aby ukończyć projekt tej wielkości”.ABB
Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii