www.controlengineering.pl 2018-06-04

Nowy mikrosterownik PLC pomaga w zmniejszeniu złożoności dużych autonomicznych maszyn

Nowy mikrosterownik PLC pomaga w zmniejszeniu złożoności dużych autonomicznych maszyn

Sterownik PLC Allen-Bradley Micro870, nowy flagowy produkt z rodziny Micro800, może zastąpić wiele mikrosterowników PLC

 

Projektanci maszyn mogą używać nowego mikrosterownika programowalnego (PLC) do optymalizacji architektury sterowania w dużych autonomicznych maszynach lub systemach. Nowy sterownik PLC Allen-Bradley Micro870 może obsługiwać aplikacje aż do 304 we/wy, 280 kB pamięci oraz 20 000 instrukcji programu.

– Obecnie w projektach automatyki projektanci wykorzystują kilka wymiarów sterowników PLC — powiedział Andrzej Skowronek, Field Business Leader A&S w firmie Rockwell Automation – Takie podejście wymaga zarządzania sterownikami PLC o różnych wymiarach i utrzymywania różnych programów. Obecnie projektanci mogą używać sterownika PLC Micro870, aby dostosować rozmiar sterownika do potrzeb aplikacji. Pomaga to w uproszczeniu architektury, szczególnie w przypadku producentów wielu typów maszyn.

Sterownik PLC Micro870 opiera się na koncepcji elastycznego projektowania, dzięki której projektanci mają do dyspozycji do trzech modułów wtykowych i do ośmiu modułów rozszerzeń. Umożliwia to łatwe dostosowywanie lub rozszerzanie sterownika w celu spełnienia indywidualnych wymagań poszczególnych typów maszyny.

Pamięć sterownika o pojemności 280 kB pozwala na modułowe programowanie oraz korzystanie ze zdefiniowanych przez użytkownika bloków funkcyjnych, co skraca czas projektowania. Ponadto konstruktorzy mogą wykorzystać pamięć o takiej pojemności do przechowywania jednego programu dla wszystkich modeli maszyny, w których użyto sterownika PLC Micro870.

Sterownik komunikuje się w standardzie EtherNet/IP i ma wiele wbudowanych opcji komunikacji, w tym port USB do programowania, nieizolowany port szeregowy oraz port Ethernet. Może on również obsługiwać maksymalnie dwie osie ruchu.

Nowe oprogramowanie Connected Components Workbench w wersji 11 zapewnia jedno środowisko projektowe do programowania sterownika PLC Micro870. Oprogramowania tego można używać także do konfigurowania paneli operatorskich Allen-Bradley PanelView 800, napędów AC PowerFlex, serwonapędów Kinetix, elektronicznych przekaźników przeciążeniowych, kurtyn świetlnych oraz konfigurowalnych przekaźników bezpieczeństwa. Dzięki temu inżynierowie oszczędzają czas i pieniądze w porównaniu z sytuacją, w której do każdego urządzenia w systemie musieliby używać innego narzędzia do programowania.

Nowe narzędzie konwertujące w oprogramowaniu Connected Components Workbench w wersji 11 ułatwia modernizację sterowników serii MicroLogix do rodziny Micro800. Ponadto wersja 11 pozwala na łatwiejszą konfigurację komponentów partnerów Encompass w ramach programu PartnerNetwork, w oparciu o graficzne profile konfiguracji. Profile te obsługują moduły wtykowe Micro800 oraz moduły rozszerzeń, co umożliwia przyspieszenie i zwiększenie dokładności procesu konfiguracji.

Źródło: Rockwell Automationwww.controlengineering.pl
Na podstawie: www.controlengineering.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii