Jak spójność danych wspiera rozwój w przemyśle morskim?
Transformacja cyfrowa to jedno z głównych wyzwań, z jakimi będzie musiała uporać się m.in. branża morska. Na wiodących na świecie targach branży morskiej, SMM 2022 w Hamburgu (trwających od 6 do 9 września), Rittal i Eplan pokażą, jak można osiągnąć spójność danych w przemyśle morskim; począwszy od planowania, przez inżynierię i produkcję, aż po eksploatację. Zaprezentowane są również najnowsze rozwiązania w zakresie szaf sterowniczych, rozdziału mocy, klimatyzacji i infrastruktury IT, które zapewniają większą niezawodność działania w ekosystemie morskim.
Jak można stworzyć kompletne, funkcjonalne cyfrowe bliźniaki z każdego komponentu, a nawet całego statku? Eplan, dostawca rozwiązań w zakresie inżynierii, oferuje przemysłowi morskiemu możliwość projektowania i wyświetlania technologii operacyjnej statku w systemie opartym na danych w platformie Eplan. Dotyczy to obszarów inżynierii procesowej, klimatyzacji i wentylacji, a także pneumatyki, hydrauliki i elektrotechniki.
Cyfrowy przepływ procesów pracy w budowie instalacji
Eplan i Rittal wspierają swoich klientów również w zakresie projektowania i eksploatacji instalacji za pomocą rozwiązań cyfrowych, a także technologii systemowej oraz rozwiązań automatyzacji. W ten sposób projektanci rozdzielnic i producenci rozdzielnic korzystają ze spójnych procesów projektowania w całym łańcuchu wartości - od projektowania, przez produkcję i uruchomienie, aż po obsługę systemów. Dzięki „Rittal ePocket”, cyfrowej kieszeni na schematy połączeń, firmy pokazują, w jaki sposób „zapis historii” budowy systemów sterowania i aparatury łączeniowej jest teraz umieszczany w chmurze. Użytkownicy mogą łatwo uzyskać dostęp do dokumentacji systemu, w tym cyfrowego bliźniaka, za pomocą kodu QR na szafie sterowniczej, w której jest on zainstalowany. W przypadku awarii lub modyfikacji osoby odpowiedzialne za system i personel utrzymania ruchu mają pełną przejrzystość informacji, bo wszystkie dane są szybko pod ręką i mogą szybciej podejmować precyzyjne decyzje.
Solidna i bezpieczna infrastruktura
Dzięki obudowom sterowniczym AX i systemowi szaf sterowniczych VX25 z certyfikatem morskim – wykonanym z blachy stalowej, stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego Rittal pokazuje, w jaki sposób można spełnić wysokie wymagania przemysłu morskiego w zakresie bezpieczeństwa eksploatacji. Między innymi, w ofercie firmy jest szafa sterownicza VX25 specjalnie zaprojektowana dla przemysłu morskiego o większej odporności na wibracje na morzu, wyposażona w wymiennik ciepła powietrze/woda i wentylator filtrujący. Jeśli w środowisku morskim wymagane są energooszczędne klimatyzatory, odwiedzający targi mogą dowiedzieć się więcej o serii klimatyzatorów Blue e+ firmy Rittal, która pozwala zaoszczędzić do 75 procent energii.
System rozdzielnic niskiego napięcia VX25 Ri4Power, niedawno również uzyskał certyfikat użytku morskiego zgodnie z DNV i spełnia wymagania, które liczą się w przemyśle stoczniowym najbardziej: bezpieczeństwo. Certyfikacja DNV pomaga później w ogólnej certyfikacji - to oszczędza czas.
Rittal prezentuje również solidne rozwiązania w zakresie obudów zewnętrznych na bazie CS Toptec i obudów zewnętrznych do obudów AX, które są wykorzystywane na przykład w aplikacjach zasilania lądowego do zasilania statków w energię elektryczną.
Zakres rozwiązań dla infrastruktury IT dla przemysłu morskiego sięga od modułowych szaf rackowych IT i chłodzenia IT aż po dystrybucję zasilania i monitorowanie.
Rittal po raz kolejny pokazuje, jak można osiągnąć znaczący wzrost wydajności w projektowaniu i działaniach operacyjnych dzięki zastosowaniu modułowych rozwiązań systemowych.
Kontakt dla mediów:
Martyna Andziak, Best Brands PR
tel. 505 993 003; e-mail: m.andziak@bestbrandspr.pl
Dane adresowe firmy Rittal:
Rittal Sp. z o.o.
Krakowiaków 48
02-255 Warszawa
www.rittal.pl