toreuse.pl 2011-10-25

100-lecie działalności Eaton Corporation

100-lecie działalności Eaton Corporation

Eaton Corporation (NYSE:ETN) obchodzi w tym roku setną rocznicę powstania. Od samego początku firma dostarczała swoim klientom innowacyjne produkty i rozwiązania. Niewielka firma rozpoczynająca działalność w 1911 roku przerodziła się w  lidera energooszczędnych technologii i globalną korporację wytwarzającą systemy zarządzania energią, która pomaga swoim klientom bezpiecznie i efektywnie ją wykorzystywać.

Nasza firma w ciągu tych 100 lat znacząco rozrosła się i zmieniła, ale wciąż pozostajemy wierni duchowi innowacji oraz ideałom, które zainspirowały Joseph’a Eatona -  powiedział Alexander M. Cutler, prezes i dyrektor generalny firmy. Jego zaangażowanie w nowe pomysły w transporcie - jak np. pierwsza ciężarówka wykorzystująca napęd z przekładnią zębatą- dało początek wzrostowi firmy, który kontynuujemy do dziś jako globalna korporacja.”

Cztery sektory biznesowe firmy Eaton – elektryczny, lotniczy, hydrauliczny i samochodowy – zaspokajają potrzeby różnych światowych rynków: od lotnictwa poprzez rolnictwo, budownictwo, infrastrukturę, energetykę aż po ochronę zdrowia i inne. Dzięki klientom
w ponad 150 krajach Eaton generuje ponad 55% swoich dochodów na rynku międzynarodowym.

Najważniejsze osiągnięcia technologiczne i biznesowe firmy Eaton na przestrzeni ostatnich stu lat działalności:
- Joseph Eaton inwestuje w firmę Torbensen Gear and Axle – prekursorkę Eaton Corporation, co pozwala na  komercyjne wykorzystanie przełomowej technologii na rynku ciężarówek.
- W 1946 roku, gdy rozpoczyna się światowy wzrost gospodarczy, Eaton nabywa udziały
w firmie produkującej pompy silnikowe i przekładnie na terenie Wielkiej Brytanii.
- W 1952 roku  Eaton wprowadza na rynek  pierwszy system klimatyzacji dla samochodów   osobowych dostępny cenowo dla szerokiej rzeszy klientów.
- NASA wybrała w 1978 roku firmę  Eaton do zaprojektowania i zbudowania systemu    lądowania dla promów kosmicznych.
- W 1997 roku Eaton rozpoczyna działalność w Chinach, otwierając placówkę  w Szanghaju.     W 2008 roku firma otwiera siedzibę regionalną działającą na rynku Azji i Pacyfiku.
- Około roku 2000 Eaton opracował pierwszy hydrauliczny hybrydowy system napędowy
dla pojazdów dostawczych i zastosował tę nowoczesną technologię we flocie autobusów miejskich w Chinach.
- Sprzęt hydrauliczny Eaton odegrał kluczową rolę w dramatycznej akcji ratowania   uwięzionej grupy chilijskich górników. Urządzenia wiertnicze wyposażone w komponenty Eaton umożliwiły wykonanie początkowego otworu, który pozwolił ratownikom zlokalizować górników, a następnie został poszerzony, umożliwiając oswobodzenie górników.
- Dzięki ostatnim realizacjom w Wietnamie, Korei Południowej i USA, Eaton został  najważniejszym dostawcą technologii elektrycznych i hydraulicznych wykorzystywanych w hydroelektrowniach na całym świecie.
- W Holandii firma Eaton pomaga w renowacji metra w Amsterdamie, dostarczając nowy system rozdziału energii, który pomoże w rozbudowie i poprawie funkcjonowania stacji.
- Rozbudowana sieć usług  oraz zaawansowane technologie elektryczne i hydrauliczne zapewniają wsparcie dla producentów turbin wiatrowych  na całym świecie, w tym również dla ostatnich realizacji w Chinach i Kanadzie
- Nowa, w pełni automatyczna skrzynia biegów przeznaczona dla  pojazdów ciężarowych pozwala operatorom użytkować je bezpiecznie i wydajnie.toreuse.pl
Na podstawie: toreuse.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii