Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-08-04

ABB zasili trakcję kolejową, dzięki której szybko i bezpiecznie dojedziemy z Lotniska Chopina do centrum Warszawy

ABB zasili trakcję kolejową, dzięki której szybko i bezpiecznie dojedziemy z Lotniska Chopina do centrum Warszawy

ABB zasili trakcję kolejową, dzięki której możliwy będzie szybki i bezpieczny transport z warszawskiego Lotniska Chopina do centrum miasta.

Kontrakt jest elementem projektu, zakładającego gruntowną modernizację odcinka linii kolejowej nr 8 między stacją Warszawa Zachodnia a Warszawa Służewiec oraz budowę odcinka łączącego stację pod terminalem lotniska z już istniejącą linią. Dwutorowa łącznica będzie mieć w sumie 1,95 km długości. Według PKP PLK, zarządcy krajowej sieci kolejowej, jest to pierwsza nowa linia kolejowa w Polsce od 1985 roku.

Fabryka ABB w Aleksandrowie Łódzkim dostarczy dwa zespoły transformatorowo-prostownikowe, które zasilą podstację trakcyjną Okęcie. Obecnie trwa montaż prostowników w fabryce. Termin dostawy to 10 sierpnia br.

„Klient, z którym współpracujemy już od dłuższego czasu, otrzyma urządzenia sprawdzone, udoskonalane przez nas na przestrzeni ostatnich lat pod kątem eksploatacji w układach zasilania trakcji. Cieszymy się, że polska kolej przy wyborze dostawców dla swoich najnowszych inwestycji opiera się na sprawdzonych rozwiązaniach i kieruje się nie tylko ceną, ale również jakością” – powiedział Włodzimierz Frykowski, odpowiedzialny za produkty do zasilania trakcji prądu stałego w ABB w Polsce.

W składach Szybkiej Kolei Miejskiej, które na odcinku od lotniska do centrum Warszawy mają kursować średnio co kwadrans, jednorazowo zmieści się około 900 pasażerów. Według PKP PLK, linia ruszy w 2012 roku, a turyści, którzy przylecą do Warszawy na finały piłkarskich mistrzostw Europy UEFA Euro 2012 będą mogli w ciągu około 20 minut bezkolizyjnie dojechać do centrum miasta oraz pod Stadion Narodowy. Władze miasta planują połączyć linię kolejową z Lotniska Chopina z liniami do Sulejówka i Legionowa.

Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii