Marcin Sieńczyk 2012-11-28

Rekrutacja w systemach automatyki przemysłowej

Rekrutacja w systemach automatyki przemysłowej

Firma AIUT, zajmująca się projektowaniem, realizacją i integracją systemów automatyki przemysłowej oraz komputerowych systemów nadzoru i sterowania, wdrożyła system do rekrutacji on-line. Ułatwia on nabór specjalistów z różnych dziedzin i przyspiesza proces ich rekrutacji.

Obecnie w firmie zatrudnionych jest ponad 180 osób, głównie specjalistów z dziedzin takich, jak: automatyka, informatyka i elektrotechnika, którzy realizują projekty w różnych sektorach oraz w wielu krajach. Jak przyznaje Sandra Spyrka, Młodszy Specjalista ds. Personalnych w AIUT, zastosowanie systemu eRecruiter wpłynęło na lepsze zarządzanie bazą kandydatów, którzy aplikują do pracy w firmie. Przesłane dane i dokumenty są automatycznie zapisywane w bazie i przypisywane do danej rekrutacji, nie ma też potrzeby używania skrzynki mailowej.

Dla wszystkich osób zaangażowanych w rekrutację nie bez znaczenia pozostaje fakt, że mogą z niego korzystać z każdego miejsca, gdzie dostępny jest Internet. Jednocześnie, dzięki odpowiednim zabezpieczeniom w systemie, dane kandydatów są odpowiednio chronione.

Sandra Spyrka podkreśla, że głównym powodem, dla którego AIUT zdecydował się na wdrożenie systemu eRecruiter była potrzeba zminimalizowania czasu i kosztów związanych z procesami rekrutacyjnymi.
– Procesy rekrutacyjne stały się teraz mniej pracochłonne, a średnia czasu spędzanego nad dokumentami aplikacyjnymi zmniejszyła się o połowę – dodaje rekruterka.
eRecruiter to przyjazna w obsłudze internetowa aplikacja wspierająca zarządzanie rekrutacjami oraz bazą kandydatów w firmie. Umożliwia szybkie przygotowanie i publikację ogłoszeń rekrutacyjnych na firmowej stronie www, w Intranecie, w portalu Pracuj.pl oraz innych internetowych serwisach rekrutacyjnych. eRecruiter umożliwia także zbieranie aplikacji kandydatów za pomocą skonstruowanego przez osobę rekrutującą formularza aplikacyjnego, a nie poprzez skrzynkę e-mail. To znacznie ułatwia weryfikację doświadczenia zawodowego i umiejętności kandydatów już w pierwszym etapie naboru. Pozyskiwanie aplikacji poprzez formularze aplikacyjne to pierwszy krok do zbudowania wewnętrznej bazy CV kandydatów zainteresowanych podjęciem pracy w firmie. Dane kandydatów, uzupełniane o oceny uzyskane podczas procesu kwalifikacyjnego, tworzą bazę, którą można dowolnie przeszukiwać
i filtrować. Dużym ułatwieniem jest funkcja ujawniająca źródło, z którego kandydat aplikował na ogłoszenie - wskazuje najskuteczniejsze kanały rekrutacyjne i pozwala optymalizować wydatki przeznaczone na pozyskiwanie nowych pracowników. eRecruiter jest produktem Grupy Pracuj Solutions, będącej także właścicielem portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl. www.erecruiter.plMarcin Sieńczyk

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii