Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-04-18

Pierwszy na rynku radarowy przetwornik do pomiaru poziomu materiałów sypkich o częstotliwości pracy 78 GHz.

Pierwszy na rynku radarowy przetwornik do pomiaru poziomu materiałów sypkich o częstotliwości pracy 78 GHz.

Siemens wprowadza na rynek Sitrans LR560, pierwszy radarowy przetwornik poziomu pracujący w oparciu o częstotliwość 78 GHz.

Sitrans LR560 jest bezkontaktowym, dwuprzewodowym przetwornikiem radarowym o fali ciągłej modulowanej częstotliwościowo (Frequency Modulated Continuous Wave) o zakresie pomiarowym do 100 metrów (328 ft). Urządzenie emituje wąską wiązkę, o kącie cztery stopnie, co pozwala na uniknięcie zakłóceń pomiaru od ścian oraz innych, stałych elementów znajdujących się w zbiorniku. Dzięki temu urządzenie można zamontować praktycznie w dowolnym miejscu na szczycie silosu. Sitrans LR560 jako pierwszy na rynku przetwornik radarowy działa w oparciu o falę o częstotliwości 78 GHz, która dzięki krótkiej długości fali umożliwia prawidłowe odbicie nawet przy dużym kącie stożka usypowego materiału. Graficzny kreator szybkiego startu umożliwia użytkownikowi precyzyjne sparametryzowanie przetwornika dla danej aplikacji w ciągu kilku minut.

Sitrans LR560 dostępny jest z komunikacją HART®, PROFIBUS PA lub FOUNDATION™ Fieldbus. Programowanie urządzenia możliwe jest za pomocą klawiszy na wyświetlaczu lub zdalnie za pomocą programatora ręcznego na podczerwień. Zdalna konfiguracja i diagnostyka możliwa jest również za pomocą softwaru Simatic PDM (Process Device Manager), Emerson AMS™ lub PACTware™ przy zastosowaniu Siemens DTM. Podświetlany, graficzny wyświetlacz lokalny może być obracany dla ułatwienia odczytu.

Unikalna antena soczewkowa jest wysoce odporna na oblepianie, a zintegrowany króciec umożliwia podłączenie sprężonego powietrza do przedmuchu anteny w przypadku konieczności czyszczenia z materiałów sypkich o szczególnych właściwościach oblepiających.

Wysoka częstotliwość pracy sprawia, że pozycjonowanie anteny nie jest konieczne, ale w przypadku gdy chcemy skierować wiązkę pomiarową na interesujący nas obszar w silosie jak np. punkt opróżniania, możliwe jest zastosowania kołnierza pozycjonującego.

Na podstawie: siemens.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii