MondayPR 2014-06-11

StruxureWare od Schneider Electric zdobywcą nagrody DCS Award w kategorii rozwiązań DCIM

StruxureWare od Schneider Electric zdobywcą nagrody DCS Award w kategorii rozwiązań DCIM

Opracowany przez Schneider Electric pakiet StruxureWare for Data Centers, to zintegrowany zestaw narzędzi DCIM, składający się z modułów do przeprowadzania operacji, kontroli i zarządzania. Aplikacje Schneider Electric DCIM ułatwiają wydajne prowadzenie działalności, umożliwiając zarządzanie centrami danych na kilku różnych poziomach. System jest już wykorzystywany przez firmy na całym świecie.

StruxureWare™ for Data Centers, oprogramowanie dedykowane centrom danych, którego producentem i dystrybutorem jest firma Schneider Electric otrzymało nagrodę DCS 2014 Award w kategorii produktu DCIM. Nagrodę wręczono podczas prestiżowej, corocznej gali „Data Centres Solution Annual Gala Industry Event” , która odbyła się w Londynie.

Konkurs DCS, który jest jednym z czołowych wydarzeń w branży IT, organizowany jest przez firmę Angel Business Publishing, wydawcę magazynu Data Centre Solutions. Odbierający nagrodę, wiceprezes Schneider Electric IT UK, Dale Wrangles mówił:. Rynek rozwiązań DCIM szybko się rozwija i wiele firm korzysta już z dynamicznego monitoringu oferowanego przez oprogramowanie StruxureWare for Data Centers. Zapewnia ono utrzymanie doskonałej równowagi pomiędzy wysoką dostępnością i maksymalną wydajnością w ciągu całego cyklu eksploatacyjnego centrum danych – dodał Dale Wrangles.

 

W sercu pakietu StruxureWare Data Center Operation znajduje się aplikacja do zarządzania infrastrukturą fizyczną. W przeciwieństwie do innych platform DCIM, posiada ona także zintegrowany panel kontrolny pozwalający na zarządzanie obiektami bez względu na to, od jakiego producenta pochodzą. Ponadto panel wyświetla w czasie rzeczywistym informacje o awariach urządzeń i inne potrzebne dane, odwzorowując schemat infrastruktury fizycznej oraz dostarczając porad na temat możliwych rozwiązań wykrytych problemów.

Możliwość podejmowania decyzji opartych na aktualnych informacjach, opiera się na monitoringu prowadzonym z perspektywy „od budynku-do serwera”, który może odbywać się na wielu poziomach, również z wykorzystaniem dodatkowych, opcjonalnych elementów stworzonych specjalnie z myślą o konkretnych potrzebach użytkowników – takich jak moduły Capacity and Change Management, Energy Cost, Energy Efficiency, IT Power Optimisation. Pakiet oferuje dostęp do wszechstronnych paneli informacyjnych wyświetlających aktualizowane na żywo dane o funkcjonowaniu centrum danych, a także mobilne funkcje śledzenia zmian w konfiguracji sprzętowej centrum (dodawanych, przemieszczanych i modyfikowanych urządzeniach) w czasie rzeczywistym przy pomocy aplikacji na smartfony i tablety.

StruxureWare Data Center Expert to skalowalne oprogramowanie do monitoringu, które zbiera, organizuje i rozsyła krytyczne powiadomienia, obraz wideo z kamer nadzoru oraz najważniejsze dane, zapewniając całościowy ogląd złożonej infrastruktury fizycznej, z dowolnego punktu sieci.

Na poziomie kontroli, StruxureWare Data Center Expert zapewnia organizacjom wydajny monitoring całej infrastruktury fizycznej (w tym urządzeń pochodzących od wielu różnych producentów): systemów zasilania, chłodzenia, bezpieczeństwa i kontroli środowiska. Monitoring w czasie rzeczywistym, raporty i grafy generowane w oparciu o ustawienia użytkownika oraz natychmiastowe powiadomienia o błędach i propozycje rozwiązań, umożliwiają szybką ocenę sytuacji i rozwiązywanie problemów infrastruktury fizycznej, mogących mieć negatywny wpływ na dostępność systemów IT.

StruxureWare Power Monitoring Expert zapewnia wszechstronny nadzór nad systemami elektrycznymi w centrach danych. Głęboki wgląd w pracę infrastruktury elektrycznej pozwala utrzymać najwyższą niezawodność oraz zminimalizować koszty energii i optymalnie wykorzystać dostępne zasoby.

StruxureWare umożliwia stopniowe dodawanie kolejnych aplikacji, które płynnie łączą się z pakietem dzięki funkcji „plug and play”. StruxureWare Cooling Monitoring Expert opiera się na wiodących w branży systemach Building Automation Schneider Electric, zmodyfikowanych do konkretnych zadań związanych z automatyzacją systemów chłodzących i dostosowanych do potrzeb zespołów ekspertów i inżynierów zajmujących się infrastrukturą HVAC.

Więcej informacji o pakiecie DCIM StruxureWare for Data Centers™ oraz innych zintegrowanych systemach zasilania, chłodzenia i zarządzania w ofercie Schneider Electric, można znaleźć na stronach www.schneider-electric.com i www.apc.com.


O Schneider Electric
Schneider Electric, globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach świata zintegrowane rozwiązania w wielu różnorodnych segmentach rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków i centrów przetwarzania danych, a także posiada silną pozycję i bogatą ofertę dla budownictwa mieszkaniowego. Koncentrując się na rozwiązaniach, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energii grupa uzyskała 24 mld Euro przychodów ze sprzedaży w 2013 roku. Ponad 150 000 pracowników Schneider Electric aktywnie angażuje się w to, aby pomagać zarówno jednostkom, jak i organizacjom „Korzystać w pełni ze swojej energii” www.schneider-electric.com/pl

Kontakt:
Schneider Electric Polska
Sebastian Chojnacki
Tel.: + 48 22 511 84 21
email: sebastian.chojnacki@schneider-electric.com

Monday PR
Mateusz Piotrowski
Tel.: +48 795 459 076
email: mateusz.piotrowski@mondaypr.plMondayPR
Na podstawie: www.schneider-electric.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii