Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-06-17

ABB na czele rankingu odpowiedzialności korporacyjnej

ABB na czele rankingu odpowiedzialności korporacyjnej

Czołowa agencja ratingowa FTSE4Good, która ocenia dokonania firm w dziedzinie praktyk środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG) umieściła ABB na szczycie swojego dorocznego rankingu.

ABB zajęła pierwszej miejsce w kategorii „Dobra i Usługi Przemysłowe”, otrzymując w badaniu 4,9 punktu na 5 punktów możliwych. Badanie, które przeprowadzono w kwietniu tego roku, objęło około 2300 przedsiębiorstw z różnych sektorów.

ABB osiągnęła bardzo dobre wyniki w kategoriach zarządzanie środowiskowe, prawa człowieka i prawa pracownicze, ład korporacyjny i przeciwdziałanie korupcji.

Jakiś czas temu ABB nawiązała współpracę z EIRIS, niezależną firmą badawczą, która dostarczyła materiały i analizy na potrzeby ratingu FTSE4Good.

„Wyniki najnowszego rankingu są dopingujące dla tych wszystkich w ABB, którzy tak ciężko pracują nad poprawą rezultatów” – powiedział Adam Roscoe, szef ds. Zrównoważonego Rozwoju w Grupie ABB. „Będziemy kontynuować współpracę z EIRIS, aby firma była w szczegółach informowana o obecnych staraniach ABB – jak nasz Program Uczciwości (ang. Integrity Program) – w kwestii wprowadzania coraz to nowych usprawnień”.

FTSE4Good Index Series został stworzony, aby w sposób obiektywny oceniać dokonania firm, których standardy odpowiedzialności korporacyjnej są znane na całym świecie. Jest wykorzystywany przez konsultantów, akcjonariuszy, menedżerów zarządzających funduszami, banki inwestycyjne, giełdy i brokerów przy ocenie lub tworzeniu odpowiedzialnych produktów inwestycyjnych.

Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii