schneider electric 2017-12-06

Rozdzielnica Smart Panel nowym produktem w grupie inteligentnych rozwiązań EcoStruxure Power

Rozdzielnica Smart Panel nowym produktem w grupie inteligentnych rozwiązań EcoStruxure Power

Warszawa, 6 grudnia 2017 Schneider Electric poszerza ofertę cyfrowej architektury zarządzania budynkiem, dostarczając tym samym nową jakość specjalistom w przemyśle energetycznym. Rozdzielnica Smart Panel idealnie wpisuje się w ideę tworzenia otwartego i zintegrowanego systemu, który poprzez współpracę inteligentnych urządzeń zwiększa funkcjonalność budynków. Łącząc najnowocześniejszy sprzęt z innowacyjnym oprogramowaniem, Schneider Electric stworzył produkt umożliwiający skuteczne ograniczenie przestojów oraz szczegółowy monitoring zasobów i energii. 

Cyfryzacja i wizualizacja to dwa kluczowe elementy strategii zwiększania efektywności energetycznej budynków. Ich połączenie przynosi firmom nie tylko oszczędności, ale i większą kontrolę nad wykorzystaniem zasobów. Inteligentne urządzenia, zdolne do integracji z nowoczesnymi systemami, powinny zapewnić czytelny wgląd w najważniejsze statystyki oraz automatycznie reagować na pojawiające się wyzwania. Takim rozwiązaniem jest właśnie rozdzielnica Smart Panel.

Do czego służy Smart Panel?

Inteligentne rozdzielnice Smart Panel to proste rozwiązania do zarządzania rozdziałem energii elektrycznej. Dzięki nim urządzenia elektryczne w przedsiębiorstwie wysyłają informacje o swoim stanie w czasie rzeczywistym, a dane prezentowane są w przejrzysty sposób na ekranie komputera lub inteligentnego urządzenia. Dzięki temu możliwy jest monitoring instalacji elektrycznych w budynku - wskazanie źródeł przeciążeń i obszarów o niższej efektywności. Udostępnione informacje ułatwiają podejmowanie decyzji oraz identyfikację przyczyn alarmów. 

Najważniejsze funkcjonalności

Obsługa sieci Ethernet – Inteligentne rozdzielnice Smart Panel wykorzystują architekturę sieci Ethernet, co eliminuje problemy z przepustowością i umożliwia monitorowanie budynku w czasie rzeczywistym. Wykorzystując wyłączniki automatyczne Schneider Electric z komponentami Enerlin'X, inteligentne rozdzielnice Smart Panel przesyłają dane bezpośrednio do panelu kontrolnego na komputerze lub inteligentnym urządzeniu.

Elastyczność i skalowalność – Inteligentne rozdzielnice Smart Panel można połączyć z automatycznymi wyłącznikami Schneider Electric, wykorzystując do tego zespoły zabezpieczająco-sterujące Micrologic od 20 A do 6000 A. Obszar działania urządzenia można łatwo przeskalować — inteligentne rozdzielnice Smart Panel mogą monitorować i kontrolować pojedynczy wyłącznik, a także cały niskonapięciowy system rozdziału energii elektrycznej.

Specjalne powiadomienia e-mail – Moduły komunikacyjne w inteligentnych rozdzielnicach Smart Panel — w tym np. moduły IFE, SmartLink i Com’X — zaprogramowano tak, by wysyłały pocztą e-mail praktyczne ostrzeżenia. Wystarczy aktywować interesujące nas ostrzeżenia i wprowadź adres e-mail, na który mają być wysyłane. Po wystąpieniu sytuacji inicjującej wysyłanie ostrzeżenia, wygenerowana zostanie wiadomość ze szczegółowymi informacjami o tym, jakie działania należy podjąć.

Zdalne monitorowanie – Inteligentne rozdzielnice Smart Panel umożliwiają zarządzanie zasobami systemów rozdziału energii elektrycznej z różnych lokalizacji na terenie kampusu i całego świata. Możliwe jest śledzenie informacji dotyczących energii i właściwościach fizycznych, w tym informacji o statusie zadziałania i liczbie cykli, a także wskaźniki zużycia styków.

W Schneider Electric współtworzymy trendy w zmieniającym się świecie energii. Decentralizacja, cyfryzacja i przestawienie się na energię elektryczną to tylko niektóre z nich. Rozwijamy technologię IoT i chmury, diagnostykę, mobilność oraz cyberbezpieczeństwo, by połączyć je w zestaw narzędzi idealnych do zarządzania energią. Poprzez analitykę danych generowanych na bieżąco w środowisku IoT możemy znacząco zwiększyć efektywność energetyczną przedsiębiorstw i pomóc im w transformacji – komentuje Jacek Parys, Wiceprezes Pionu Budynków w Schneider Electric. Inteligentne rozdzielnice Smart Panel wykorzystują dane z infrastruktury energetycznej tak, by na ich podstawie optymalizować procesy i zwiększać efektywność instalacji.

Przydatność dla każdego

Funkcjonalność produktu Smart Panel widoczna jest w każdym środowisku. Producenci rozdzielnic, za pomocą gotowej do użytku architektury, mogą integrować swoje projekty z inteligentnymi technologiami. Wykonawcy otrzymują  łatwe do wdrożenia rozwiązania, dzięki którym projekt jest realizowany w przewidzianym czasie i z zachowaniem odpowiedniej jakości. Właścicielom i zarządcom budynków, Smart Panel zapewnia ich efektywną eksploatację, optymalizację kosztów energii oraz całkowite wyeliminowanie przestojów i awarii. Smart Panel to kolejny produkt Schneider Electric, który w istotny sposób przyczynia się do zwiększenia efektywności energetycznej przedsiębiorstw, prowadząc je ku pełnej automatyzacji i cyfryzacji.schneider electric
Na podstawie: schneider-electric.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii