Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-10-04

PROFIBUS Tester 4 - tester struktury fizycznej i komunikacji

PROFIBUS Tester 4 - tester struktury fizycznej i komunikacji

PROFIBUS tester 4 jest potężnym narzędziem, które umożliwia testy w pełnym zakresie działających segmentów PROFIBUS z minimalnym wpływem na ich działanie.

Narzędzie skutecznie wykrywa nawet przejściowe błędy, występujące tylko sporadycznie. Dzięki zintegrowanemu symulatorowi, magistrala może być sprawdzana nawet gdy sterownik nie jest obecnie w trakcie pracy. Mogą być również sprawdzane indywidualnie "podejrzane" urządzenia w magistrali.

Po podłączeniu urządzenia do segmentu PROFIBUS tester automatycznie wykrywa prędkość transmisji lub wartość napięcia. Wykonuje standardowe testy z jednoczesną analizą magistrali i jej komunikacji: szybki test, kontrolowany test i test długoterminowy.

PROFIBUS Tester 4 dostarcza wysoce wiarygodne wyniki, które ułatwiają określenie problemów, ich zlokalizowane i skorygowanie problemów. Jest to pierwsze narzędzie testowe, dzięki któremu można wyodrębnić fizyczne usterki i błędy (np. złącza i kable) a także problemy komunikacji z PLC lub urządzeń magistrali. Pozwala on również zaoszczędzić czas rozruchu. Dodatkowo, regularne badania profilaktyczne na działającej magistrali zapewniają ciągłą niezawodną eksploatację i zwiększenie dostępności urządzeń. W razie problemów urządzenie szybko i skutecznie lokalizuje problemy przed koniecznością nieplanowanych przestojów systemu.

Na podstawie: softing.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii