Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2016-02-17

ESAWARE firmy ESA

ESAWARE firmy ESA

ESAWARE to najnowsza seria urządzeń i oprogramowania opracowanych przez inżynierów z firmy ESA. ESAWARE stanowi kompletne rozwiązanie sterowania i wizualizacji dla każdej instalacji automatyki.

Rodzina ESAWARE została zaprezentowana po raz pierwszy w Polsce na targach Automaticon 2014. W pierwszej kolejności na rynek trafiły panele operatorskie EW1 i moduły we/wy.

ESAWARE to nowatorskie i funkcjonalne rozwiązania, które spełniają wysokie wymagania stabilności działania, innowacyjności i bezpieczeństwa gwarantowane instalacjom automatyki teraz i w przyszłości. Seria będzie składała się z paneli operatorskich, komputerów i monitorów przemysłowych, pakietu SoftPLC, platformy nadrzędnej SCADA, modułów we/wy oraz rozwiązania zdalnego dostępu serwisowego do instalacji.

EW1 to panele operatorskie zbudowane w oparciu o nowoczesną i potężną architekturę. W pełni wykorzystują możliwości systemu operacyjnego Windows Embedded Compact 7, jedynego rozwiązania, które gwarantuje współpracę z każdym systemem firm trzecich oraz zapewnia doskonale znaną stabilność wbudowanych systemów operacyjnych.
Dzięki panoramicznym ekranom panele dysponują do 40% większym polem widzenia w porównaniu z tradycyjnymi wyświetlaczami 4:3. Podświetlenie LED gwarantuje doskonałą trwałość w połączeniu z oszczędnością energii.

ESAWARE oferuje 3 warianty paneli operatorskich:
– uniwersalne panele EW100A,
– EW100B  z Soft PLC,  
– EW100C z Soft PLC i lokalnymi we/wy.
W tej chwili dostępne są panele o przekątnej 4,3” i 7”, wkrótce ofertę uzupełnią urządzenia o przekątnych 12,1” i 15,6”. Wszystkie modele wyposażone są w porty RS-232/485 z MPI, Ethernet oraz USB 2.0. Minimalna gwarantowana przez producenta żywotność podświetlenia wynosi 50 tys. godzin, temperatura pracy 0-50 °C, a stopień ochrony IP66.

EW6 to rodzina modułowych we/wy, które służą do zabudowy w panelach operatorskich linii EW100C. Ergonomiczne moduły we/wy lokalnych zostały wyposażone w system szybkich połączeń kablowych zapewniający łatwość instalacji. Występują w wersjach cyfrowych i analogowych.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii