http://www.gospodarkamorska.pl/ 2017-11-21

Nowoczesny symulator siłowni okrętowej

Nowoczesny symulator siłowni okrętowej

Nowy projekt Unitest Marine Simulators. Tym razem firma wyprodukowała nowoczesny pełnozadaniowy symulator siłowni okrętowej, który trafi do szkoły morskiej w Wietnamie. To jedno z najnowocześniejszych takich urządzeń na świecie.

– Oprócz 65-calowych ekranów dotykowych, zastosowano tutaj prawdziwe konsole, takie same, jak te występujące na statkach. Symulator ten wyposażony jest także w bardzo dobrej jakości trójwymiarową wizualizację siłowni okrętowej, która już od wielu lat jest specyficznym atutem naszej firmy – mówi dr inż. Stefan Kluj z Unitest Marine Simulators.

Symulator zawiera modele matematyczne dwóch różnych typów siłowni okrętowej: z silnikiem wolnoobrotowym napędzającym bezpośrednio śrubę o stałym skoku, i siłowni z silnikiem średnioobrotowym napędzającym przez przekładnię śrubę o zmiennym skoku. Dzięki temu umożliwia realistyczną i efektywną naukę procedur jej obsługi. Zastosowane technologie pozwalają wirtualnie poruszać się po siłowni okrętowej, a dodatkowo odczytywać wskazania przyrządów pomiarowych, obserwować lampki kontrolne oraz obsługiwać na ekranie przełączniki, zawory oraz przyciski. Dźwięk pracującego silnika, agregatów i pomp zależy od miejsca, w którym w danym momencie przebywa osoba obsługująca symulator.

Jednym z unikalnych aspektów tego urządzenia jest moduł ECO pozwalający na analizę zanieczyszczeń spalin silnika oraz na takie planowanie podróży, aby całkowita emisja zanieczyszczeń była jak najmniejsza.

Nowoczesny symulator w Wietnamie zostanie zintegrowany z symulatorem nawigacyjnym, który został tam zainstalowany przez holenderską firmę VStep, co umożliwi wspólny trening załogi pokładowej i maszynowej.

Produkty firmy Unitest Marine Simulators cieszą się uznaniem na całym świecie. Obecnie gdyńska firma pracuje nad symulatorami systemów oczyszczania spalin oraz statków zasilanych paliwem gazowym.http://www.gospodarkamorska.pl/
Na podstawie: http://www.gospodarkamorska.pl/

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii