Paweł Pietrzyk 2011-07-11

Mitsubishi Electric świętuje 30 lat sukcesów w dziedzinie napędów o regulowanej prędkości

Mitsubishi Electric świętuje 30 lat sukcesów w dziedzinie napędów o regulowanej prędkości

Mitsubishi Electric posiada ponad 30-letnie doświadczenie w dziedzinie rozwoju napędów o regulowanej prędkości i znajduje się w ścisłej czołówce firm, które potrafią najlepiej przekładać wymagania rynku na skuteczne rozwiązania oraz wytyczać trendy dla napędów w sterowaniu silnikami. Firma sprzedała już ponad 14 milionów przetwornic częstotliwości na całym świecie, co jest odzwierciedleniem jakości produktów oraz zaufania, jakim klienci obdarzają producenta. Przetwornice Mitsubishi Electric, niejednokrotnie pracujące przez całą dobę każdego dnia, na całym świecie potwierdzają swój wysoki poziom niezawodności, a także elastyczność, funkcjonalność i opłacalność.

Mitsubishi Electric nieustannie wprowadza innowacje w technologii napędów o regulowanej prędkości. Najnowsza elektronika mocy i zaawansowane algorytmy oprogramowania gwarantują najwyższe poziomy kontroli w najbardziej wymagających zastosowaniach. W czasach, gdy zmiany klimatyczne i wzrastające ceny paliwa zmuszają do oszczędzania energii, przetwornice Mitsubishi Electric niezmiennie ustanawiają nowe standardy w zakresie efektywnego wykorzystania energii, pomagając przedsiębiorstwom zredukować zużycie węgla i dokonywać oszczędności finansowych.

Wraz z pojawianiem się i rozwojem globalnych standardów i specyfikacji, Mitsubishi Electric opracowuje nowe produkty i technologie, aby sprostać potrzebom użytkowników. Przykładowo, Dyrektywa Maszynowa na bieżąco reguluje wymogi odnośnie bezpieczeństwa, przy każdej aktualizacji przepisów. Mitsubishi Electric reaguje na zmiany, wprowadzając innowacyjne technologie bezpieczeństwa oraz techniki, chroniące zarówno użytkowników, jak i urządzenia. Typowe modyfikacje to funkcje uwzględnione w najnowszej serii produktów w ofercie napędów Mitsubishi, FR-E700SC. Nowa seria gwarantuje zintegrowane bezpieczeństwo w standardzie, dzięki funkcjonalności „Safe Torque Off” (STO) oraz zaawansowanej konstrukcji zacisków sprężynowych.

Funkcja Torque Off zapewnia ochronę przed nieoczekiwanym uruchomieniem silnika, zgodnie z ISO 13849-1 Kategoria 3/PLd oraz EN62061/IEC61508 SIL2. Pomaga ona chronić personel i urządzenia poprzez zapobieganie automatycznemu włączeniu przetwornicy po jej zatrzymaniu. Ta funkcja odłącza sygnał napędu do silnika bez wyłączania zasilania przetwornicy, gwarantując, że nie jest możliwy zagrażający ruch, a jednocześnie umożliwiając szybszy ponowny start po zatrzymaniu.

Pełna gama produktów obejmuje zakres mocy 0,1kW - 630kW. Rozpoczyna ją seria mikronapędów FR-D700, spełniających wymogi prostszych zastosowań, w niskim zakresie mocy. Do zastosowań wymagających wyższej mocy i bardziej zaawansowanego sterowania służy przetwornica FR-E700, łączący moc i uniwersalność w najbardziej kompaktowych pakietach w tej klasie. Uzupełnieniem jest linia FR-F700, zaprojektowana specjalnie do wykorzystania w wentylatorach i pompach. Czołowym produktem w ofercie jest seria FR-A700, oferująca najwyższe poziomy efektywności, z dodatkowymi korzyściami, jakie daje zintegrowana funkcjonalność PLC - upraszczająca konstrukcję systemu oraz integralna regeneracja mocy - minimalizująca koszty operacyjne.

Co najważniejsze, Mitsubishi jest w stanie zaoferować gwarantowaną niezawodność dostaw. Konstruktorzy maszyn oraz integratorzy systemów muszą zachować przewagę konkurencyjną i dostarczać kompletne systemy w ściśle określonych ramach czasowych. Ponieważ Mitsubishi Electric posiada pełną kontrolę wewnętrzną nad wszystkimi komponentami swoich napędów o zmiennej prędkości, firma nie odczuwa fluktuacji w zaopatrzeniu, jakie mogą zakłócać operacje innych producentów i jest w stanie zapewnić niezwłoczne dostawy produktów serii FR ze swoich zasobów.Paweł Pietrzyk
Na podstawie: www.mitsubishi-automation.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii